Juhiabisüsteemid ja turvalisus

Liiklusmärkide tuvastus Traffic Sign Assist

Juhiabisüsteemid ja turvalisus

Liiklusmärkide tuvastus Traffic Sign Assist

Pildil on kujutatud liiklusmärgiabi talitlust, kiiruspiirangute tuvastamist ja kuvamist.
Pildil on kujutatud liiklusmärgiabi talitlust, sissesõidu- ja möödasõidukeeldude ja nende lõppemise tuvastamist ja kuvamist.
Vaata uuesti

Kaamera- ja navigatsiooniinfo hoiavad kiiruspiirangutealadel alati silma peal – see tähendab, et võid sõita maksimaalse lubatud kiirusega – isegi siis, kui ümbruses on väga palju liiklusmärke. Kuna süsteem hoiab Sind alati lubatud kiirusega kursis, väheneb kiiruse ületamise oht. See pole lihtsalt mugav, vaid lisab ka ohutust.

Traffic Sign Assist näitab ka muid piiravaid märke nagu näiteks kiirusepiiranguid vihma korral – süsteem edastab sel juhul hoiatuse ka siis, kui tööle lülitatakse klaasipuhastid. Kui süsteem tuvastab piirangu, kohandub sõiduk selle järgi roolirattal oleva nupu vajutamisel.

Koos Active Speed Limit Assistiga kohandatakse sõiduki kiirust automaatselt vastavalt tuvastatud märkide infole. Tuvastatakse ka alad, kus möödasõit on keelatud (ja piiranguala lõpp) ning kuvatakse meediaekraanil. Samuti tuvastab süsteem sissesõidukeelumärgid näiteks kiirteel ja soovitab visuaalse ja helilise hoiatusega sõidusuunda muuta.

Veelgi täiuslikumaks muudavad süsteemi juhiabisüsteemide paketi Driving Assistance Package'i kaamerad ja andurid. Sel puhul suudab süsteem hoiatada isegi ülekäigurajal olevat inimeste eest.