Disain.

Autotööstuse tuleviku disainikeel.

Disaini ülevaade


Ülevaade.

Disaini ülevaade


Ülevaade.

 • Filosoofia

  Mercedes-Benzi disainifilosoofia.

  Mercedes-Benzi disainifilosoofia liigub traditsioonilise ja modernse vahelises pingeväljas.

  Mercedes-Benzi disainifilosoofia.

  Disain eristab brände ja aitab kaasa brändikuvandi kinnistumisele avalikkuse silmis. Daimleri disainiosakonna disainerid ühendavad traditsioonilise ja modernse disainides tulevikuautosid.

  Nende jaoks on terviklik lähenemine disainile hädavajalik. Mercedes-Benz Group AG tooteid ja brände tuleb väljendada täiuslikult. Seetõttu kujundab Damileri peadisainer Gorden Wagner oma rahvusvahelise disainitiimiga kõiki ettevõtte brände ja tooteid – alates autodest kuni brändide ühtse disaini. Disainerid loovad kõik kokkupuutepunktid, mille kaudu klient ettevõttega kontakti saab ja samal ajal luuakse ka terviklik elamus.

 • Protsess

  Mercedes-Benz disainiosakonna töömeetodid.

  Disainiprotsess saab alguse visandist, mis peegeldab rõõmu uuenduste üle ja armastust detailide vastu.

  Mercedes-Benz disainiosakonna töömeetodid.

  Disaineri tööd iseloomustavad armastus uuenduste ja detailide vastu. Esimesest ideest kuni mudeli valmimiseni kulub aastaid, mille jooksul disainerid loovad samm-sammu haaval lõplikku sõidukit. Esialgu konkureerivatest algsetest visanditest valmib tiimitöö tulemusena Mercedes-Benz järgmine põlvkond. Disainiprotsess on arendusprotsessi omane osa (Mercedes-Benz Development System).

  Disainerid teevad tihedat koostööd uurimis-, arendus- ja tootmisosakondadega, lepivad kokku sõiduki mõõtudes, materjalide kasutuses ja tootmisprotsessis ning tehes sellega tootmise võimalikuks.

 • Disainikood

  Sensual Purity definitsioon.

  Mercedes-Benzi disainikood võimaldab iga mudeli puhul interpreteerida meelelise selguse mõistet erinevalt.

  Sensual Purity definitsioon.

  Mercedes-Benzi disainikood.

  Mercedes-Benzi disainikood.

  Mercedes-Benz disainerite töö keskpunktis on Sensual Purity disainifilosoofia, mis väljendab moodsat luksust. Disainifilosoofiat defineerib disainikood. See põhineb kuuel suunal, mida tõlgendatakse iga mudeli puhul erinevalt. See annab igale seeriale oma iseloomu ja samas on see alati äratuntav kui Mercedes-Benz.

Advanced Design Studio


Advanced Design Studio.

Dialoog tulevikuga.

Advanced Design Studio


Advanced Design Studio.

Dialoog tulevikuga.

Disainerid loovad Advanced Design Studio’tes sõiduautosid ja tarbesõidukeid tuleviku jaoks.

Daimleri disainerid visandavad igapäevaselt sõidukeid, mis alles aastaid hiljem hakkavad tänavail pilke püüdma. Veelgi kaugemale tulevikku vaatavad nende kolleegid viies Mercedes-Benz Advanced Design Studio's. Nad ei keskendu ainult koduturule, vaid saavad inspiratsiooni ka teistelt kontinentidelt ja kultuuridelt.

Savimudelid muudavad Advanced Design Studio’te visionäärsed visandid käega katsutavaks.

Advanced Design meeskond peab mõtlema globaalsele tulevikule, kultuuridevahelisele suhtlusele ning uurima tulevasi trende. Seetõttu asuvadki viis Mercedes-Benz Advance Design Studio't välismaal. Pole oluline järgida moenähtusi, vaid tunnetada pikaajalisi trende,  mis suurendavad Mercedes-Benz brändi väärtust aastakümnete jooksul ning ideid mis täidavad kõrgeimaid nõudmisi tehnikale, võimsusele, mugavusele ja turvalisusele. Advanced Design Studio'd on loomingulised ruumid, kus disainerid saavad lasta oma mõtetel lennata, ilma et peaksid kohe mõtlema seeriatootmise peale.