Lisame teile lugemiseks Heiki Nabiga tehtud intervjuu auto üleandmise hetkel.


K (küsimus): Lai üldsus teab Sind kui tublit ja edukat spordimeest, aga kui suur autoinimene Sa oled? Ja kas auto olemus on olnud oluline?


Heiki Nabi: Igale poisile ja mehele meeldib auto, loomulikult ka mulle. Mäletan lapsepõlvest, et meie aia taga seisis vana GAZ66. Oli teine veidi maa sisse vajunud ja räämas, aga selle roolis sai mõttes kõik kohad läbi sõidetud. Toona sain kõikvõimalike villiste ja traktoritega sõidetud ja tunne oli hea. Heasse autosse istudes, tekib samuti väga meeldiv tunne ja mõneti on imelik mõelda, et viimase kaheteistkümne aasta jooksul pole kunagi olnud vaja autoremondis käia. Mulle meeldib autoga sõita. Vahel kipuvad inimesed arvama, et Hiiumaale sõit on väga pikk ja võtab aega, siis minu jaoks on see pigem teraapiline. Ootus tekib, kui pole ammu saanud pikka sõitu teha. Eriti veel, kui saan üksinda sõita. Aeg iseendale - kuulan audioraamatuid jne.

 

K: Milleks peamiselt autot kasutad?


Heiki Nabi: Auto on igapäevaseks kasutamises. Sõidan trenni ja poodi. Vahel Hiiumaale ning vahel tuleb ka mööda Eestimaad erinevatesse maadlusklubidesse või kuhugi külla sõita.

 

K: Eelmised autod on olnud suures osas nelikveolised. Kas see on ka uue auto puhul oluline?


Heiki Nabi: Jah, ikka. Olen vahel sattunud sõitma ka esi- või tagaveoliste autodega ning libedate olude korral on harjumatu, kui piisava kiirusega kohalt liikuma ei pääse. Sellistes oludes on nelikveol suur eelis. Tunnen end selle arvelt turvalisemalt ning ohtlikke olukordi on vähem.

 

K: Millised on suurimad ootused?


Heiki Nabi: Raske öelda. Ma arvan, et uus GLC Coupé ületab mu ootusi mitmekordselt. Mahutavuse osas, mul erilisi ootusi polegi, sest suur spordikohver mahub igal juhul pagasiruumi ära ka siis, kui on vaja kuhugi naaberriiki treeninglaagrisse sõita. Muid pikki suuski ja suuri treeningvahendeid mul igapäevaselt autoga kaasa võtta pole vaja. Mahutavusega mul kindlasti probleemi pole. Tegemist on suure autoga.

 

K: Kui suurt rolli omab auto olemasolu Sinu tiheda treeningkava juures?


Heiki Nabi: Kuna üks mu treeneritest asub Soomes, pidin eelmisel aastal väga palju Soome vahet sõitma. Oma autoga käimine võttis olulisel määral pinget maha, sest kogu sealne liikumis-logistika oli palju lihtsam ja mugavam. Samuti käisin Soomes mitmetes laagrites, mis asusid Helsingist 300 kilomeetri kaugusel. Seega on hea auto olemasolu väga oluline ning teeb elu ja sõitude planeerimise väga palju lihtsamaks. Sõidad kuhu vaja ning millal vaja. Auto töökindlus ja turvalisus on antud juhul väga oluline, sest õigel ajal kohale jõudmine on väga oluline.
Esimesed emotsioonid olid väga võimsad ning ma usun, et uus GLC Coupé ületab mu ootusi. Väga ilus auto ja tundub väga hea. Senine pikaajaline koostöö Silberautoga on sujunud väga hästi. Olen ise proovinud olla nii hea sportlane, kui võimalik ja nemad on ka mind hoolega hoidnud.

 

Sport:
Järgmiste laagripaikadena on hetkel kirjas Kuuba. Võistlusprogramm ei ole väga tihe. Väga paljudel võistlustel käia enne olümpiat ei taha, aga samas tuleb mingeid katseid ikka teha. Praegusel hetkel arvan, et kaks-kolm võistlust tuleb enne olümpiat. Oma maadlus-tehnikat muutma hakata ei ole plaanis, aga kindlasti on võimalik paremaks saada füüsilist vormi, vastupidavust ning taktikalist lähenemist.


Olümpiajärgset pensioniaega me paika pannud ei ole. Kui suudad tippspordis targalt toimetada ja terve püsida ning saad võistelda nii, et kusagilt midagi järgi ei anna, siis on see väga huvitav protsess, kuidas end taas üles ehitada ja jõuda taas tulemuseni. Senini on see mul õnnestunud ning seetõttu pole ka lõpetamise plaane. Keha on siiani tubli olnud. Nipet-näpet asju tuleb ikka ette ja siit sealt valutab, aga õnneks pole midagi tõsist olnud. EM tuleb veebruaris, aga sellel osalemine on hetkel küsimärgi alla. Kui jaanuaris läheb kõik ilusasti käima, nagu plaanime, ja saame nii alustada, nagu plaanime, siis on see kõik mõeldav. Aga hetkel pigem ei.


Kuna taastumine on väga oluline, oli ka meie selle aasta eelarve sellel põhjusel suurem, et soovisin kõikidesse välis-laagritesse füsioterapeuti kaasa. Näen laagrites, kui oluline on pidev lihashoolduse abi - mis-iganes probleemid võivad ette tulla. Eelmisel aastal saime kasutada füsioterapeudi teenust osaliselt ning vajadusel otsisin ka kohalikku abi, aga see on pigem hädavariant. Sellel aastal võiks saada omale inimese, kes selle eest hoolitseks. Nii ei jääks midagi juhuse hooleks.


Olümpialt medal? Sportlased teevad tööd ju ikka medali ja tulemuse pärast. Muidu polekski ju mõtet. Medalit garanteerida küll ei saa, aga saame omalt poolt teha teadlikult parema ettevalmistuse ja proovime teha kõike paremini, et sooritus õnnestuks.