Ärandamisvastane süsteem (ATA)

"Ärandamisvastane süsteem (ATA)" on lisavarustusena saadaval paljudele Mercedes-Benzi seeriaautodele. Kõige uuema põlvkonna ATA suudab koos Mercedes me connect teenusega Theft ja parkimiskahjustusest informeerimise funktsiooniga saata automaatse teate, kui autole põhjustatakse parkimiskahju või seda hakatakse pukseerima. ATA andurid suudavad selliseid olukordi tuvastada ning neist autole teada anda. Seepeale saadab auto teate edasi Mercedes me telefonirakendusele.

MBUX multimeediasüsteem

Esimest korda näitas Mercedes-Benz oma MBUX multimeediasüsteemi 2018. aasta tehnoloogiamessil CES. Selle info- ja meelelahutussüsteemi nimes olev UX (User Experience) viitab sellele, et peamiseks prioriteediks on kasutajakogemus. Süsteemi teeb unikaalseks õppimisvõimeline tehisintelligents. MBUXi saab kohandada ning see muudab end vastavalt kasutajale. Nii loob MBUX emotsionaalse sideme sõiduki, juhi ja kaasreisijate vahel. Võimalik on ka uuenduste tegemine juhtmevabalt. Süsteemi trumpide hulka kuuluvad veel kõrgresolutsioonis Widescreen Cockpit puuteekraanid, navigeerimine liitreaalsustehnoloogia abil ja intelligentne hääljuhtimine, mis aktiveeritakse märgusõnaga "Hey, Mercedes".

ENERGIZING mugavuskontroll

ENERGIZING mugavuskontroll ühendab auto mugavusfunktsioonid ning kombineerib erinevate heaolurežiimide raames muusikat, valgustust ja erinevaid massaaže. Süsteemi üheks osaks on intelligentsel algoritmil põhinev ENERGIZING COACH, mis soovitab mugavusrežiimi vastavalt juhile ja olukorrale. Kui kasutatakse Garmini® aktiivsusmonitori, muudavad soovituse veelgi täpsemaks nüansid nagu näiteks juhi stressitase ja une kvaliteet. Eesmärk on tagada sõitjate heaolu ja lõõgastunud olek ka nõudlikul ja monotoonsel sõidul. Lisaks kuvatakse Garmini seadme loetav pulsisagedus meediaekraanil.

Pressiinfo Koert Groeneveld, +49 160 86 147 47, koert.groeneveld@daimler.com