Mercedes-Benz GLE juhiabiseadmete hulka kuuluvad mitmed funktsioonid, mis võimaldavad osalist isejuhtimist ja muudavad sõitmise paljudes oludes märkimisväärselt pingevabamaks. Kõrgtehnoloogilised süsteemid hoiatavad ähvardava kokkupõrke eest ning sekkuvad vajadusel: näiteks minimeerib autonoomne hädapidurdus kokkupõrke tagajärgi või suudab selle üldse ära hoida.

Euro NCAP hindas eriti kõrgelt, et GLE juhiabisüsteemid toimivad terviklikult ning pigem toetavad juhti, mitte ei muutu häirivalt pealetükkivaks. Näiteks aitab Active Steering Assist kurve läbida. Kuni 130 km/h sõidukiiruseni ei vaja see süsteem tingimata selgeid teemärgiseid ning suudab – koos teiste juhiabiseadmetega – aktiivselt juhti aidata ka siis, kui teejooned on segased (näiteks teeremondil) või isegi ilma joonteta. Lisaks hõlbustab GLE juhi tööd ummikutes ja tihedas linnaliikluses. Juht saab lihtsalt ja intuitiivselt igal hetkel taas kontrolli võtta. Mercedes-Benzi juhabiseadmete pakett on eriti lihtsalt kasutatav ning seda iseloomustab intuitiivne ja harmooniline üleminek juhti abistavast režiimist mitteabistavale režiimile.

Sel põhjusel sai Mercedes-Benz GLE kõrgeima hinnangu ja esikoha "Juhi kaasamise" kategoorias. Rõhutati, et Mercedes-Benz ei nimeta ja kommunikeeri oma juhiabiseadmeid kui autonoomsust tagavaid süsteeme, vaid selgelt kui juhti abistavaid süsteeme. Selle taust: osalist isejuhtimist võimaldavate seadmete puhul jääb juhile aktiivne roll ja ta peab kogu aeg sõitmisega tegelema. Mercedes-Benzi puhul on sellised abiseadmed loodud toimima koos juhiga ja koos juhiga töötavad need ka kõige paremini. Sel moel tagab Mercedes-Benz oma klientidele ohutuse, mugavuse ja abistamise.

"Abiseadmete ja ohutuse tagamise" kategoorias, mis keskendub süsteemide tehnilisele poolele, oli Mercedes-Benz GLE samuti testi tipus.  

 

 

Lisainfo:
https://media.daimler.com/marsMediaSite/ko/en/41845588
Meediakontaktid:
Sarah Widmann, +49 176 309 666 54, sarah.widmann@daimler.com
Koert Groeneveld, +49 160 861 4747, koert.groeneveld@daimler.com