Concept EQT – kvaliteedi teenäitaja väikebusside klassis

Concept EQT – kvaliteedi teenäitaja väikebusside klassis

11.05.2021

Mercedes-Benz Vans laiendab oma mudelivalikut, tuues turule uue auto peredele, spordifännidele ja kõigile teistele, kellele meeldib aktiivselt vaba aega veeta.

Mercedes-Benz Vans annab uue Concept EQT-ga aimu, milline saab olema esimene premium-klassi väikekaubik, mis on mõeldud peredele ja kõigile neile, kes armastavad oma vaba aega aktiivselt veeta: T-klass ja selle täiselektriline versioon. Ideeauto, mis on väga lähedane tootmisesse mineva seeriamudeliga, pakub rohkelt ümber seadistatavat ruumi kuni seitsmele reisijale ja avarat pakiruumi, Mercedes-Benzile omast disaini ja esinduslikkust, mugavust, funktsionaalsust, ühenduvust ja ohutust. Seega tõlgendab Mercedes-Benz Vans V-klassi edu valemit, viies selle kompaktsemasse formaati ja tuues premium-klassi autode kvaliteedi väikekaubikute segmenti. Concept EQT ühendab parimal tasemel mugavuse ja kompromissitu funktsionaalsuse elektrilise sõidurõõmuga.

,,Me laiendame oma väikebusside valikut peagi saabuva T-klassiga, mis on mõeldud peredele ja kõikidele eraklientidele, kes naudivad aktiivset vaba aja veetmist, vajavad selle jaoks palju ruumi ja maksimaalset paindlikkust – ning seda tegemata kompromisse mugavuses ja kvaliteedis. T-klass annab neile atraktiivse sisenemispunkti Mercedes-Benzi maailma. Ning nagu Concept EQT näitab: me jätkame oma teed elektrimobiilsuse liidripositsiooni suunas, pakkudes tulevikus elektrisõidukit ka selles segmendis," ütleb Marcus Breitschwerdt, Mercedes-Benz Vansi juht.

Mercedes-Benzi tunnuslik väärikas disain

Concept EQT on koheselt tuvastatav kui Mercedes-EQ perekonna liige. Selle disaini iseloomustavad tasakaalus proportsioonid ning voolujoonelised pinnad. Jõuline õlavöö ja efektsed rattakoopad rõhutavad veelgi võimsust ja emotsionaalset veetlust. Kapott läheb sujuvalt üle iseloomulikuks LED-tuledega Black-panel esipaneeliks, millel kumab Mercedese tähemuster. Eri suuruses 3D-efektiga tähti leiab ka igalt poolt mujalt – alates kõrgläikega 21-tollistest valuvelgedest kuni panoraamkatuse ja elektrilise rulani. Ühtlasi ühendab esimesi ja tagumisi LED-tulesid valgustriip. Koos läikivmusta värvkattega loob see vaimustava kontrasti, mille tulemuseks on eriti kvaliteetne üldmulje.

,,Concept EQT on uus ja terviklik väikebuss, mille kujustus on selgelt kantud “Sensual Purity” disainikeelest," sõnab Gorden Wagener, Mercedes-Benz Group AG peadisainer. ,,Sensuaalsed vormid, elegantne viimistlus ja jätkusuutlikud materjalid näitavad selgelt, et EQT kuulub Mercedes-EQ perekonda."

Concept EQT sõitjateruum on sama emotsionaalne ja stiilne nagu välisdisain – seda iseloomustab valge ja musta kontrast. Istmetel kasutatakse valget nappa-nahka; istme keskosa punutud polster on valmistatud taaskasutatud nahast. Eriti pilkupüüdev on efektse disainiga näidikupaneel. Juhi ees olev armatuurlaua ülemine osa on loodud tiivaprofiili järgi, see meenutab rannas veest väljaulatuvat kivi ning läheb sujuvalt üle näidikupaneeliks. Näidikute kohal asub poolsuletud panipaik, kuhu saab mugavalt panna vajalikud esemed ja dokumendid. Kõrgest kvaliteedist ja moekusest räägivad ka ümarad läikivmusta viimistlusega ventilatsiooniavad, galvaniseeritud viimistluselemendid ja Touch Control puutetundlike nuppudega rool. Stiilse meeleolu loob miljöövalgustus keskkonsoolil, ustel ja jalaruumis.

Intuitiivne ja iseõppiv MBUX multimeediasüsteem 

Mercedes-Benz toob MBUX multimeediasüsteemiga (Mercedes-Benz User Experience) väikekaubikute klassi uuendusliku kasutus- ja ekraanikontseptsiooni. MBUXi saab mugavalt kasutada armatuurlaua keskel asuva puuteekraani kaudu, Touch control puutetundlike nuppudega roolirattal ja lisana ka “Hey Mercedes” hääljuhtimisega. MBUXi muudab unikaalseks õppimisvõime. Muu hulgas oskab MBUX tänu ennetusfunktsioonidele arvata, mida juht järgmisena teha soovib. Näiteks kui tavaliselt helistatakse reede õhtul koju sõites autost kellelegi, kuvab süsteem sel päeval ekraanile antud telefonikontakti. MBUXi tähelepanuväärsete võimaluste hulka kuuluvad veel koos Mercedes me connectiga pakutav reaalaja-liiklusteave ja üle-õhu-tarkvarauuendused.

Spetsiaalsetele seadetele ja kuvarežiimidele annab ligipääsu EQ-ikoon kõrgresolutsioonis mutimeediaekraanil. Sealt näeb näiteks laadimispinget, lahkumisaega, energiavoolu- ja kuludiagramme. Meediaekraanilt saab juhtida ka navigatsioonisüsteemi ja valida sõidurežiime. Koos Mercedes me connectiga pakutakse elektriauto-spetsiifilisi navigeerimisteenuseid ja -funktsioone, näiteks kuvatakse laadimisjaamu, elektrilist sõiduulatust ning optimeeritud marsruuti, mis võtab arvesse aku laetuse taset, ilma ja liiklusolusid.

Maksimaalne funktsionaalsus, ümberseatavus ja stiil

Concept EQT (pikkus/laius/kõrgus: 4945/1863/1826 millimeetrit) mõlemal küljel on eriti lai liuguks, mis muudab mugavaks liikumise kahele täismõõdus istmele kolmandas reas. Teise ritta mahuvad kõrvuti kolm lapseistet. Auto täidab valgusega suur panoraamkatus, millele on laseritega kantud tähemuster. Elegantne disain muudab auto visuaalselt pikemaks, langev katusejoon ning vertikaalne tagaluuk tagavad eriti suure pakiruumi. Kui näiteks lapsevankri, koerte transpordikasti või muu vabaajavarustuse jaoks läheb tarvis veelgi suuremat pakiruumi, saab kolmanda istmerea täielikult kokku klappida või eemaldada.

Ideeauto demonstreerib oma ruumikust ja mitmekülgsust peredele ja aktiivse eluviisiga inimestele, kellel on palju pagasit või spordivarustust, ühe üsna üllatava varustusega – pakiruumis asuva elektrilise rulaga. Elektrirula on paigutatud topeltpõranda sisse pleksiklaasist kaane alla. Alumiiniumhoidikus olev elektrirula on ka ise alumiiniumist valmistatud, eriti stiilseks muudab selle Mercedese tähemuster.

,,Concept EQT näitab, kuidas väikebusside segmendis saab ruumikuse ja maksimaalse ümberseatavuse kombineerida stiilse mugavusega. Meie tulevane T-klass on tõeline multitalent, mille abil võidame uute kliendigruppide tähelepanu ja muutume jätkusuutlikumaks," ütleb Marcus Breitschwerdt.

Jõuab turule järgmisel aastal

Uus T-klass, mis jõuab turule 2022. aastal, täiendab Mercedes-Benzi väikekaubikute valikut koos äriklientidele suunatud Citaniga. Citani esitletakse koos täiselektrilise versiooniga veel sel aastal. Eraklientidele mõeldud täiselektriline mudel järgneb järgmisel aastal.

Meediakontaktid:
Ingeborg Schulenburg-Gärtner, +49 (0) 160 86 70 044, ingeborg.gaertner@mercedes-benz.com
Silke Kögler, +49 (0) 176 30 94 43 02, silke.koegler@mercedes-benz.com
Peter Feneberg, +49 (0) 176 30 95 93 43, peter.feneberg@mercedes-benz.com