Mercedes-Benz EQV jõuab müügile

Mercedes-Benz EQV jõuab müügile (keskmine energiakulu: 26,3 – 26,4 kWh /100 km; keskmine CO2 heide: 0 g/km)1

Mahukas elektriline mahtuniversaal perele, vaba aja veetmiseks ja ärikasutusse

24.09.2020
  •  Algas suure ja mahuka mahtuniversaali EQV 300 tellimine (pika teljevahega versioon; keskmine energiakulu: 26,3 kWh/100 km; keskmine CO2 heide: 0 g/km)1 .
  •  Elektriline mahtuniversaal sõiduulatusega kuni 418 kilomeetrit2,3 ja standardvarustusse kuuluv kiirlaadimine.
  •  EQV on Mercedes-Benzi EQ perekonna teine liige.
  •  2020. aasta lõpus on saadaval lisaks elektrilised mudelid eVito ja eSprinter
  •  EQV hind algab 75 108 eurost (sh 20% km).

Algas Mercedes-Benzi uue ja mahuka elektrilise mahtuniversaali EQV tellimine. Esialgu on kolmeharulist tähte kandva margi kolmas elektrikaubik saadaval pika teljevahega versioonis EQV 300.
EQV ühendab heitmevaba sõidu veenva dünaamika, suurepärase funktsionaalsuse ja esindusliku disainiga. 90 kWh kasutatava mahutavusega aku võimaldab kuni 418-kilomeetrist sõiduulatust2,3.
"Ükskõik kas keskkonnateadlikule perele, sportlasele või transfeerteenuse jaoks - EQV pakub suurepärast sõidudünaamikat, pikka sõiduulatust ning palju ruumi – ja seda kõike kohapealsete heitmeteta," ütles EQV müügi alustamisel Andreas Böger, Mercedes-Benzi kaubikute ja mahtuniversaalide müügijuht Saksamaal.

 

EQV 300: elektriliselt ja intelligentselt ühendatud

Suur ja mahukas EQV järgneb Mercedes-Benzi EQ perekonna teise liikmena EQC-le (keskmine energiakulu: 19,7-20,8 kWh/100 km; keskmine CO2 heide: 0 g/km)1 . Esialgu pakutakse pika teljevahega ja 3500-kilose täismassiga mudelit. Kõiki EQ perekonna sõidukeid ühendab avangardne, teistest Mercedest-Benzidest erinev disain, mille fookuses on kroomribadega Black Panel esivõre ja konkreetne küljejoon. Ka sõitjateruum harmoneerub välisdisainiga.

Elektrimootor (eATS) on peidus dünaamilise kujustusega esiosas esitelje kohal, selle tippvõimsus on 150
kW (204 hj). E-mootor, ülekanne, jahutussüsteem ja jõuelektroonika moodustavad kompaktse integreeritud terviku. Energia tuleb aga auto põhja alla paigutatud liitiumioonakust. Mercedes-Benz EQV maksimaalne pöördemoment on 362 Nm, tippkiirusest 140 km/h (valida saab ka 160 km/h) piisab ka linnakeskkonnast väljaspool.

EQV on varustatud kliimaseadmega vesijahutatava laadijaga (OBL), mille võimsus on 11 kW. See võimaldab vahelduvvooluga (AC) laadimist nii kodus kui ka avalikus laadimisjaamas. EQV-d laetakse CCS laadimispistiku kaudu, mis on paigutatud sõiduki vasakule poole esimese kaitseraua ülaosasse. See võimaldab ka alalisvooluga (DC) laadimist. Tänu maksimaalselt kuni 110 kW kiirlaadimisele täitub EQV aku 10-lt protsendilt 80 protsendile umbes 45 minutiga.
Tänu intelligentsele kasutuskontseptsioonile laeb Mercedes-Benz EQV akut ka sõites. Nii veeremis- kui ka pidurdusrežiimis muudetakse mehaaniline liikumisenergia elektrienergiaks ja salvestatakse kõrgepingeakusse (rekuperatsioon). Juht saab seda protsessi olulisel määral mõjutada, reguleerides rooliratta taga asuvate labadega rekuperatsiooni taset. Eriti efektiivse ja mugava sõidu tagab uus võimalus – rekuperatsioonirežiim DAUTO. Rekuperatsiooni seadistatakse reaalajas vastavalt põhimõttele "sõida ja säästa samas energiat" sõltuvalt sõidusituatsioonist, saades selleks informatsiooni juhiabisüsteemidelt, navigatsioonisüsteemilt ja kaameralt. Lisaks aitavad juhil maksimaalse sõiduulatuse ja maksimaalse mugavuse vahel valikut teha neli sõidurežiimi.
Aku paigutamine auto põhja alla võimaldab EQV-l pakkuda piiranguteta ruumikust. Tulemusena vastab EQV funktsionaalsuse ja ümberseatavuse osas kõige kõrgematele nõudmistele ning suudab täita kõige laiemas skaalas ülesandeid.

Erakasutuses saavad pered kasutada paljusid erinevaid istmekombinatsioone, sõites samas kohapealsete heitmeteta. Kasutades näiteks kuut eraldi istet, muutub EQV esinduslikuks, mugavaks ja erakordselt vaikseks transfeersõidukiks, vastates kõikidele ootustele, mida esitatakse tähtsate külaliste sõidutamiseks mõeldud autodele.
Tänu paindlikule istmelahendusele, mis võimaldab kasutada nii eraldi istmeid kui ka nö diivanistmeid, võib EQV olla ka seitsme- ja kaheksakohaline.

Järgmisena saab esile tõsta spetsiaalselt EQ-mudelite jaoks loodud MBUX multimeediasüsteemi. 10,25-tollisel kõrgresolutsiooniga meediaekraanil annab EQ ikoon ligipääsu spetsiifilistele näitudele ja seadetele. Nende hulka kuuluvad laadimise voolutugevuse piiramine, startimisaja määramine sõitjateruumi eeljahutuse jaoks ning energia liikumise ja kuluinfo kuvamine. Lisaks saab meediaekraani abil navigeerida, juhtida Mercedes me Charge funktsioone ja valida sõidurežiimi.
MBUX-i üks trump on kõnetuvastusega intelligentne hääljuhtimine, mis aktiveeritakse sõnapaariga "Hey Mercedes". Hääljuhtimist saab kasutada paljude info-meelelahutusfunktsioonide puhul (näiteks sihtpunkti määramiseks ja kliimaseadme juhtimiseks). MBUX-i eeliseks on ka võimalus seda kasutada autost väljaspool – koos Mercedes me telefonirakendusega. EQV juhid saavad kasvõi oma elutoast või kontorist valida marsruuti, stardiaega ja seadistada temperatuuri autos.
Electric Intelligence funktsiooniga navigeerimine võtab arvesse aku laetuse taset, ilmaolusid ja laadimisinfrastruktuuri, arvutades automaatselt välja väheste ja lühikeste laadimispeatustega kiire ning mugava marsruudi. Mugavama sõidu nimel eelistatakse kiirlaadimisjaamu.

EQV integreeritakse Mercedes-Benzi Põhja-Hispaanias Vitorias asuvas tehases tavapärase tootmisprotsessiga. Samas tehases valmivad ka Mercedes-Benz V-klass ja Vito. See tagab sünergia ja paindliku, täpselt nõudlusele vastava tootmise.
EQV 300 on esialgu saadaval pika teljevahega ja kas baasmudelina või AVANTGARDE varustuses. Lisana on valikus EQV välisdisainipakett ja EQV sisedisainipakett.

EQV hind algab 75 108 eurost (sh 20% käibemaks).

Hind sisaldab hoolduspaketti viieks aastaks - mis katab sel perioodil tootja poolt ette nähtud hooldustööde maksumuse4 – samuti 160 000 kilomeetri/kaheksa aasta pikkust Mercedes-Benzi akugarantiid5 ning viie aasta pikkust sõiduki pikendatud garantiid kuni läbisõiduni 160 000 kilomeetrit. 36 kuuks saab kaasa ka Mercedes me kaugjuhtimis- ja navigeerimisteenused.

Mercedes-Benz EQV 300 tehnilised andmed

CO2- heide 0 g/km
Energiakulu (keskmine)1 26,3 -26,4 kWh/100 km
Sõiduulatus (keskmine)2,3 417 - 418 km
Laadimisstandard CCS
Minimaalne laadimisaeg seinalaadiga (Mercedes-Benz Wallbox) või avalikus laadimisjaamas (vahelduvvooluga, kuni 11 kW, standardvarustus) < 10 h (0-100 %)

Minimaalne laadimisaeg kiirlaadimisega (alalisvooluga, kuni 110 kW, standardvarustus) u 45 min (10-80% SoC)
Veoskeem esisillavedu
Maksimaalne võimsus 150 kW (204 hj)
Võimsus (pikaajaline) 70 kW (95 hj)
Maksimaalne pöördemoment 362 Nm
Aku Liitium-ioon
Aku mahutavus (kasutatav) 90 kWh
Aku mahutavus (nominaalne) 100 kWh
Pikkus 5140 mm; 5370 mm
Teljevahe 3200 mm; 3430 mm
Tippkiirus 140 km/h (baasmudel), 160 km/h (lisavarustus)
Pakiruumide maht (sõltuvalt varustusest) 1030 liitrit; 1410 liitrit
Täismass 3500 kg

Meediakontaktid:
Andreas Leo, +49 (0) 151 58 60 71 50, andreas.leo@mercedes-benz.com
Vera Pfister, +49 (0) 176 3094 0699, vera.pfister@mercedes-benz.com

    

1 Elektrikulu on kindlaks määratud vastavalt direktiivile 692/2008/EC. Elektrikulu sõltub sõiduki varustusest.

2 Elektrikulu ja sõiduulatus on kindlaks määratud  vastavalt direktiivile 692/2008/EC. Elektrikulu ja sõiduulatus sõltuvad sõiduki varustusest.

3 Tegelik sõiduulatus sõltub kasutatavast sõidustiilist, tee- ja liiklusoludest, välistemperatuurist, kliimaseadme ja sõitjateruumi soojenduse kasutamisest jne.

4 Vastavalt EQV-l kasutatava hoolduspaketi tingimustele.

5 Vastavalt EQV-l kasutatava Mercedes-Benzi akusertifikaadi tingimustele.