Mercedes-Benz esitleb elektrilist mahtuniversaali Concept EQV

Mercedes-Benz esitleb elektrilist mahtuniversaali Concept EQV

06.03.2019
  • Maailma esimene 100 % elektriajamiga premium-segmendi mahtuniversaal
  • 100 kWh aku tagab sõiduulatuse kuni 400 kilomeetrit
  • Välis- ja sisekujustus vastavalt elektribrändi EQ disainipõhimõtetele
  • Seeriamudeli esitlus tänavusel Frankfurdi autonäitusel

Stuttgart/Genf – Maailma esimese täielikult aku-elektrimootori jõul sõitva premium-segmendi mahtuniversaali esmaesitlus: Mercedes-Benz ühendab Concept EQV-ga kohapealsete heitmeteta sõidu, muljetavaldava dünaamika, maksimaalse funktsionaalsuse ja esteetilise disaini. Ideeautot näidatakse esmakordselt 2019. aasta Genfi autonäitusel 7. - 17. märtsini, Concept EQV-l põhineva seeriamudeli esitlus on planeeritud tänavusele Frankfurdi autonäitusele.

Concept EQV maksimaalne sõiduulatus on kuni 400 kilomeetrit ning akude täitmine käib eriti kiiresti: kiirlaadimine võimaldab vaid 15 minutiga sõiduulatusele lisada 100 kilomeetrit. Lisaks pakub uus mahtuniversaal tänu väga paljudele istmete paigutamise võimalustele maksimaalset võimalikku mugavust ja funktsionaalsust. Koos rohke varustuse, paindlikult ümberseatava siseruumi ning Mercedesele omaselt mugava vedrustusega teeb see EQV sobivaks paljudele: alates peredest ja spordientusiastidest kuni VIP-transporditeenuste pakkujateni.

Concept EQV-ga jätkab Mercedes-Benz "EQ" tehnoloogiabrändi arendamist. EQ-ga alustati 2016. aastal, mil avalikkuse ette toodi "Concept EQ". 2017. aasta IAA-l järgnes kompaktklassi kuuluv "Concept EQA". 2018. aasta septembris esitleti esimest seeriamudelit: elektrilist džiipi EQC. Concept EQV laiendab mudelivalikut kuni kaheksale sõitjale mõeldud mahtuniversaaliga. Lisaks jätkab Mercedes-Benz jõuliselt pistikuhübriidide arendamist. Aastaks 2022 plaanib Mercedes-Benz elektrifitseerida kogu oma mudelivaliku alates kompaktautodest kuni suurte džiipideni.

 

150 kW mootor, 100 kWh aku ja sõiduulatus 400 kilomeetrit

Concept EQV-l on esisillas kompaktne elektriajam (eATS) võimsusega 150 kW. eATS-is moodustavad elektrimootor, fikseeritud ülekannetega käigukast, jahutussüsteem ja elektroonika ühise kompaktse terviku.

Liitiumioonaku mahutavusega 100 kWh tagab realistliku sõiduulatuse kuni 400 kilomeetrit ning tippkiirus 160 km/h garanteerib sõidunaudingu ka linnast väljas. Ideeautot saab kodus mugavalt laadida Mercedes-Benzi seinalaadijast või tavalisest pistikust. Veelgi suuremat mugavust pakub kiirlaadimise võimalus: sellega lisandub sõiduulatusele vaid 15 minutiga umbes 100 kilomeetrit. 

EQV aku on paigutatud sõiduki põhja alla ja see tähendab, et kogu siseruum on piiranguteta kasutatav. EQV võib varustada kuue individuaalse istmega näiteks VIP-transpordi jaoks, saadaval on ka erinevad seitsme- ja kaheksakohalised istmelahendused.

Täpsem info lehel media.mercedes-benz.com.