Mercedes-Benz Vans: elektriseerivad plaanid autoelamuturul

Mercedes-Benz Vans: elektriseerivad plaanid autoelamuturul

14.01.2022

Stuttgart. Viimastel aastatel on Mercedes-Benz Vans oma Marco Polo matkaautoperekonnaga autoelamute turul sisse võtnud üha tugevama positsiooni; ning ühtlasi olnud autoelamute valmistajatele edukas alusauto tarnija kogu maailmas – kõigi oma kaubikutega. Nüüd astub Mercedes-Benz järgmise sammu, keskendudes tulevatel aastatel ka sellel turul kogu autotööstuse võtmeteemale – elektrilisusele ja seega kohapealsete heitmeteta autoelamutele. Selles mängib võtmerolli koostöö klientide, ekspertide ja teiste tootjatega. Üks esimesi valmivaid e-autoelamuid põhineb elektrilisel EQV-l. Auto ehitab valmis Šveitsi ettevõte Sortimo Walter Rüegg PLC.

Klaus Rehkugler, Mercedes-Benz Vansi müügi- ja turundusjuht: „Autoelamute turg on Mercedes-Benz Vansile strateegilise tähtsusega. Me soovime oma kasvu jätkata ning olla jätkusuutlikkuse ja uuenduslikkusega teerajajaks. Meie jaoks on selge: tulevik on elektriline ka autoelamute turul!"

Nautides EQV-ga heitmevaba kaubikuelu

Mercedes-Benz Vansil on kindel eesmärk olla elektriautode vallas liidripositsioonil, selleks elektrifitseeritakse järjekindlalt kogu mudelivalik. Teiste hulgas on juba müügil V-klassi elektriversioon EQV. EQV on saadaval kaht tüüpi akuga: EQV 300-l on 90 kWh aku ja WLTP sõiduulatus1,2 326-363 kilomeetrit (NEDC keskmine elektrikulu: 26,3-27,1 kWh/100 km; keskmine CO₂ heide: 0 g/km)3 ja EQV 250-l 60 kWh aku ning WLTP sõiduulatus1,2 213-236 kilomeetrit (NEDC keskmine elektrikulu: 26,9-27,6 kWh/100 km; keskmine CO₂ heide: 0 g/km)3. Mõlemad versioonid on saadaval kahes pikkuses (pikk: 5140 cm ja ekstrapikk: 5370 cm). Kiirlaadimisjaamas laeb EQV 300 aku 10-80 protsendi ulatuses täis umbes 45 minutiga4. Lisaks on EQV ühendatud nn elektromobiilsuse ökosüsteemiga, mis hõlmab sõiduulatuse haldamist elektrilise intelligentsusega navigeerimise abil ning pilvepõhiseid teenuseid ja rakendusi. Selle keskseks juhtseadmeks on multimeediasüsteem MBUX (Mercedes-Benz User Experience). Nende omaduste abil pakub EQV laia valikut kasutusvõimalusi väga erinevate vajadustega klientidele ja teeb seda kohapealsete heitmeteta – nüüd ka autoelamute turul koostöös Sortimo Walter Rüegg PLC-ga.

Sortimo ümberehituskontseptsioon koos päikesemoodulitega jätkusuutlikkuse ja isevarustuse tagamiseks

Sortimo ümberehituskontseptsioon on moodulipõhine5. Laia hulga valikute hulka kuuluvad kõrgemaks tõstetav katus koos katusevoodiga, auto tagaosas asuv multifunktsionaalne voodi ja köögiosaga moodulkast. Köögis on kasutusel sahtlisüsteem ja selle varustuse hulka kuuluvad valamu, kahe põletiga eemaldatav gaasipliit, külmik ning sahtlid söögiriistade, köögiriistade ja tarvikute jaoks. EQV laiusega kohandatud voodi on paigaldatud köögiploki kohale, selle saab lahti voltida paari lihtsa liigutusega. Kokku klapitud voodi puhul on tagaistmed piiranguteta kasutatavad. Autoelamu moodulvarustuse eripäraks on kergkonstruktsioon. See on elektrikaubikus eriti oluline, sest iga säästetud kilogramm tähendab suuremat sõiduulatust. Soovi korral paigaldab Sortimo autole kaks päikesepaneeli koguvõimsusega orienteerivalt 400 vatti. Need on samuti eriti kerged ja tagavad täiendava elektrivarustuse, laadides nii käivitusakut kui ka reisivarustuse abiakut. Täiendava varustuse hulka kuuluvad veel tumedaks toonitud tagaaknad, tagaruumi sisevalgustus, integreeritud USB-pistikud ning pööratavad juhi- ja kõrvaliste. Lisaks on valikvarustusena saadaval kolmekohaline tagaiste/voodi, millega vastab EQV juba tehasest tulles peamistele reisiauto nõuetele.

Lisateave Mercedes-Benzi kohta: www.mercedes-benz.com. Pressiinfo ja digitaalseid teenused ajakirjanikele ja sisujagajatele on leitavad Mercedes me media veebiplatvormilt media.mercedes-benz.com ja Mercedes-Benz Group AG ülemaailmselt meediasaidilt group-media.mercedes-benz.com. Teave Mercedes-Benzi autode ja tarbesõidukitega seotud teemade ja sündmuste kohta Twitteris @MB_Press: www.twitter.com/MB_Press.

 

Kontakt:
Diana Boch, telefon: +49 (0)176 309 32601, diana.boch@mercedes-benz.com
Ingeborg Schulenburg-Gärtner, telefon: +49 (0) 160 86 70 044, ingeborg.gaertner@mercedes-benz.com

    

[1] Sõiduulatus vastavalt direktiivile 2017/1151/EU. [2] Tegelik sõiduulatus sõltub ka individuaalsest sõidustiilist, tee- ja liiklusoludest, välistemperatuurist, samuti sellest, kas kliimaseade/küte on kasutusel. [3] Elektrikulu vastavalt direktiivile 692/2008/EC. [4] Minimaalne laadimisaeg 10–80% optimaalsetes tingimustes 400-voldise toitepinge ja 300-amprise alalisvooluga laadimisjaamas; laadimisaeg võib varieeruda olenevalt erinevatest teguritest nagu näiteks välisõhu ja aku temperatuur, aga ka sellest, kas kasutatakse täiendavaid lisatarbijaid nagu kütteseadet. [5] Ümberehituskontseptsiooni detailide autoriks on kerestaja. Mercedes-Benz AG ja tema sidusettevõtted ei võta endale mingit vastutust ega garantiid ainult ümberehitaja poolt loodu eest.