Märgiline saavutus: Mercedes-Benz on tootnud üle 25 000 elektrikaubiku

Märgiline saavutus: Mercedes-Benz on tootnud üle 25 000 elektrikaubiku

23.05.2022

Mercedes-Benz Vans on juhtiv elektrikaubikute tootja ja tehnoloogia teenäitaja. Tänaseks on toodetud juba kõvasti üle kui 25 000 täiselektrilise kaubiku. Edukaim mudel on eVito, millele järgnevad eSprinter ja EQV.

"Meil on selge eesmärk: soovime olla juhtiv elektrikaubikute tootja pikas perspektiivis! Ja meil on selleks suurepärane lähtepositsioon: 2021. aasta lõpus olime taas Euroopas nii keskmise suurusega kui ka suurte e-kaubikute turuliider," ütleb Mercedes-Benz Vansi juht Mathias Geisen. "Meie strateegia on suunatud sellele, et oma positsiooni veelgi tugevdada. Tuues turule uue eCitani ja hiljem EQT, muudame sel aastal oma mudelivaliku täielikuks ja pakume edaspidi e-kaubikuid kõikides segmentides."

Esimene väikeseerias toodetav elektrikaubik Vito E-Cell sõitis tehasest välja juba 2010. aastal. Täna koosneb  elektriline mudelivalik nii keskmises mõõdus (EQV, eVito ja eVito Tourer) kui ka suurtest kaubikutest (eSprinter), mida täiendavad 2022. aastal elektrilised väikekaubikud (eCitan, EQT1). eVitot esitleti 2017. aastal, sellele järgnes 2019. aastal eSprinter ja 2020. aastal EQV. Seega pakub Mercedes-Benz Vans elektrilist sõidukit igas segmendis ning on elektrifitseerinud kogu oma mudelivaliku. Järgmise põlvkonna eSprinteri tootmine algab 2023. aasta teises pooles Charlestonis (USA-s Lõuna-Carolinas) ning seejärel Düsseldorfis ja Ludwigsfeldes. Mercedes-Benz investeerib järgmise põlvkonna eSprinterisse ligikaudu 350 miljonit eurot. Sellest summast kulub orienteerivalt 150 miljonit kolme tehase kohandamisse. Mercedes-Benzi peamine eesmärk on jätkusuutlikkus, seetõttu on alates 2022. aastast kõikides Mercedes-Benz Vansi tehastes tootmine – ja seega ka eSprinteri järgmise põlvkonna tootmine – CO2-neutraalne

Paindlik tootmine ühel liinil

Mercedes-Benz Vans on alates 2010. aastast omandanud rohke e-kaubikute tootmise oskusteabe, eriti mis puudutab paindlikku tootmist ühel liinil. eVito, EQV ja eSprinter tulevad samalt koosteliinilt nagu nende sisepõlemismootoriga analoogid. Selle eeliseks on, et tootmist on võimalik kohandada väga täpselt vastavalt turu tegelikule vajadusele ning uusi tootmisliine pole tarvis kasutusele võtta.

Mercedes-Benz Vansi BEV strateegia – liikumine täiselektrilisuse poole

Mercedes-Benz Vans järgib uue põlvkonna eSprinteriga järjekindlalt oma strateegiat ning välja kuulutatud eesmärki "Liidrikoht elektrilisuses". Suund on võetud täiselektrilisele tulevikule. Selle kümnendi lõpus on Mercedes täielikuks elektrilisuseks valmis – igal pool, kus turutingimused seda võimaldavad. See tähendab: alates selle kümnendi keskpaigast saavad kõik uued kaubikumudelid olema ainult elektrilised, põhinedes täiesti uuel elektrikaubikute moodulplatvormil VAN.EA. 

Uued e-kaubikud on peagi turuküpsed

EQT: põhjalik testimine

Praegu arendatav tulevikumudel EQT laiendab veelgi Mercedes-Benz Vansi tootevalikut, et eVito, eSprinteri, EQV ja peagi esitletava eCitani seast leiaks endale sobiva elektrilise tarbesõiduki kõik era- ja ärikliendid.

Edukale talvisele testimisele, mis keskendus sõidudünaamikale, eelrakendatavatele funktsioonidele ja kliimamugavusele, järgnevad lähikuudel elektrilise premium-väikebussi  katsed Lõuna-Euroopas. Muu hulgas pannakse suur rõhk eelrakendatava kliimasüsteemi arendamisele, mis oleks tõhus ka kuuma ilmaga ja täiskoormusel sõitmisel. Sel aastal täiendab eVansi valikut viiekohaline EQT, millele järgneb järgmisel aastal seitsmekohaline versioon.

Järgmise põlvkonna eSprinter: edukalt läbitud külmakatsed

Järgmise põlvkonna eSprinter arendati välja tihedas koostöös klientidega, näiteks nn KKP-sektori (kuller-, kiir- ja pakiteenus) ja kerestajatega.

Kuna kliendid sõltuvad oma kaubikust ning see ei tohi alt vedada isegi jääl ja lumel, pani Mercedes-Benz uue põlvkonna eSprinteri vastupidavuse aasta alguses äärmuslikus külmas proovile. Rootsis polaarjoone lähedal Arjeplogis asuvas testikeskuses katsetati intensiivselt sõidukite juhitavust, ergonoomikat, kütteseadet ja mugavust. Külmkambrites jahutati sõidukid enne katseid veelgi madalama temperatuurini, et kontrollida elektriajami komponentide, küttesüsteemide, tarkvara ja liideste külmakindlust. Spetsiaalselt uuriti ja optimeeriti ka laadimiskäitumist ja -juhtimist. Juba enne mitme nädala pikkuse testiperioodiga poole peale jõudmist oli selge: järgmise põlvkonna eSprinter saab jää ja lumega hakkama, talub ekstreemset külma ning tuleb toime ka kõige nõudlikuma testitsükliga.

Kolme erineva akuga ja mitmes kereversioonis – alates kaubikutest kuni raamautoni pealisehitise jaoks – pakutav järgmise põlvkonna eSprinter on mõeldud nii uutele kliendisegmentidele kui ka uutele turgudele, muu hulgas USA ja Kanada turule. 

Kontaktid:
Silke Walters, +49 176 30 90 93 08, silke.walters@mercedes-benz.com
Thomas C. Rosenthal, +49 176 30 93 30 75, thomas_christian.rosenthal@mercedes-benz.com

    

1 Sõiduki arendustöö pole lõppenud ja seda ei saa veel osta.