Uus Mercedes Benz T klass: premium-väikebuss aktiivseks eluviisiks

Uus Mercedes‑Benz T‑klass: premium-väikebuss aktiivseks eluviisiks

06.05.2022

Stuttgart. Ruumi kogu perele – kuni kolme lapseistmega tagaistmel. Suur pakiruum kõikidele, kes veedavad oma vaba aega aktiivselt ning armastavad sporti teha. Lükanduksed pakuvad kiiret ja lihtsat autosse sisenemist ja väljumist ning muudavad laadimise paindlikumaks. Moodne disain, lai valik ohutusvarustust ja mitmekülgne ühenduvus. „Elu muutub suuremaks": uue T-klassiga toob Mercedes Benz mugavust erakliendile mõeldud väikebusside segmenti, pakkudes ühtlasi atraktiivset sisenemisvõimalust kolmeharulise täheembleemiga autode maailma kõigile neile, kes vajavad palju ruumi. Uus mudel ühendab multifunktsionaalsuse ja erakordse ruumikuse rohke varustusega: olgu selleks standardvarustuse MBUX multimeediasüsteem ja elektriline seisupidur, valikvarustuse 17-tollised valuveljed, KEYLESS-GO ja meeleoluvalgustus või ARTICO kunstnahast/MICROCUT-kangast istmepolster – uuel T-klassil on oma segmendi auto kohta äärmiselt mitmekülgne varustus.

Rohke ohutusvarustus juba baasmudelil, mis hõlmab seitset turvapatja ja arvukaid juhiabisüsteeme, teeb uuest T-klassist moodsa ja usaldusväärse kaaslase peredele ja kõigile, kes eelistavad oma vaba aega aktiivselt veeta. T-klassi baasmudeliks on manuaalkäigukasti ja 75 kW (102 hj) arendava bensiinimootoriga T 160 (WLTP keskmine kütusekulu: 6,7 – 7,2 l/100 km, keskmine CO2 heide: 153 - 162 g/km).

„Uue T-klassiga laiendame oma valikut tõelise premium-väikebussiga, mis ühendab ruumikuse ja funktsionaalsuse, stiili ja mugavuse nagu ei ükski teine auto selles segmendis,” ütleb Mathias Geisen, Mercedes‑Benz Vansi juht. „T-klass on täiuslik igaühele, kes vajab palju ruumi – alates aktiivsetest perekondadest kuni spordientusiastideni. Nii jätkame me sihikindlalt oma strateegilist kurssi kasvada premium-autoklassides.”

Erakasutuses väikekaubikute turg on viimastel aastatel märkimisväärselt kasvanud. T‑klass on loodud spetsiaalselt perede ja aktiivselt vaba aega veetvate inimeste jaoks, kes vajavad ruumi nii argipäeval kui ka nädalavahetuse väljasõitudel ning sporditegevustes, kuid kes hindavad ka stiili ja mugavust.

Elegantses vormis multifunktsionaalsus

Uus T‑klass on koheselt tuvastatav kui Mercedes‑Benzi perekonna liige. Disaini iseloomustavad tasakaalus proportsioonid ja vähendatud joontega sensuaalsed pinnad. Jõuline õlajoon ning efektsed rattakoopad toovad veelgi rohkem esile auto võimsust ja lisavad emotsionaalset mõju. T-klassi muudavad esinduslikumaks standardvarustuses olev kroomitud radiaatorivõre ja kerevärvi peeglikorpused, uksekäepidemed ning eesmine kaitseraud, samuti Mercedes‑Benzi kirjadega lävepakud ning valikvarustusse kuuluvad 17‑tollised valuveljed. Saadaval on ka elegantne Rubellite Red punane metallikvärv.

Uus väikebuss ühendab kompaktsed välismõõtmed ja esmaklassilise ruumikuse. Viiekohaline T‑klass on 4498 millimeetrit pikk, 1859 millimeetrit lai ja 1811 millimeetrit kõrge1. Hiljem tuleb müügile ka pikema teljevahega kuni seitsmekohaline versioon.

T-klassi eeliste hulka, mis muudavad kasutajate elu lihtsamaks ning mugavamaks, kuulub veel näiteks madal, vaid  561-millimeetrine laadimiskünnis. Laia avaga liuguksed mõlemal küljel tagavad mugava ligipääsu tagaistmele ning võimaldavad lastel kitsastel tänavatel ja parkimiskohtadel autosse ja sellest välja liikuda kiirelt ja ohutult. Ühtlasi saab autosse asju laadida kolmelt küljelt. Lükanduste ava on 614 millimeetrit lai ja 1059 millimeetrit kõrge. Tagumise istme saab standardvarustusena kokku klappida, nii et tekib peaaegu sile pakiruumi põrand. See võimaldab auto siseruumi kasutada just täpselt sel moel, nagu antud hetkel vaja. Standardvarustusse kuulub aknasoojendusega tagaluuk, alternatiivina on valikus uksed. Mõlemat tagaust saab 90 kraadi all lukustada ning pöörata kuni 180 kraadi võrra auto külgedele.

Uuel tasemel esinduslikkus väikebusside klassis

Mercedes‑Benz toob väikebusside segmendis auto interjööri täiesti uuel tasemel esinduslikkuse, mis on samal tasemel margi eduka kompaktautode perekonna omaga. Juba standardvarustuses sisaldub näiteks: MBUX multimeediasüsteem 7-tollise puuteekraani ja nutitelefoni integreerimisega, multifunktsionaalne rooliratas Touch Control nuppudega, konditsioneer, KEYLESS Start, 5,5‑tollise värvilise ekraaniga näidikupaneel, reguleeritava kõrgusega juhiiste, pakiruumi kate ja taskud esiistmete seljatugedel. Lisaks veel sõitjateruumi LED-valgustus ja sõltuvalt varustusest kuni kaheksa värviga meeleoluvalgustus (Style ja Progressive Line).

Esinduslikkusest räägib ka materjalivalik. Käetugi esiistmete vahel on kaetud musta värvi ARTICO kunstnahaga. Uksekäepidemetel ja uste keskpaneelidel kasutatakse moodsat peene struktuurse pinnaga NEOTEX-i, mis on tuttav  Mercedes-EQ elektriautodelt. See materjal ühendab kõrgtehnoloogilise neopreeni ja nubuknaha välimuse. Kõikidel versioonidel on näidikupaneelis läikivmust viimistluselement. Nii sõitjateruumi kui ka pakiruumi põrandat katab vaip. Saadaval on kaks varustustaset, mis viivad kvaliteedi veelgi kõrgemale.

Style ja Progressive varustustasemed lisavad individuaalsust

Style Line paneb fookuse väljapeetud stiilsusele ning muudab auto välimuse dünaamilisemaks. Eksklusiivsust lisavad standardvarustusse kuuluvad topeltõmblustega musta värvi ARTICO kunstnahast/MICROCUT mikrokiust polstrid ning läikivmustad viimistlusdetailid ustel ja keskkonsoolil. Viimistluselemendid saab soovi korral tellida ka Limonite Yellow kollast matti värvi ning istmepolstrid musta värvi ARTICO kunstnahast ning valgete kontrastõmblustega. Nii esi- kui ka tagauste keskpaneelid on kaetud moodsa NEOTEX nahaimitatsiooniga. Ventilatsiooniavadel, kõlaritel ja uksekäepidemetel kasutatakse kroomviimistlust, juhiistme seljatoel on nimmetugi ja reguleerida saab ka kaassõitja istme kõrgust.

Esiistmete seljatugedele on paigaldatud klapitavad lauad, kuhu saab mugavalt panna näiteks nutitelefoni, tahvelarvuti või laste mänguasju. T‑klass Style’i välisdisaini kaunistavad 16‑tollised viie kodaraga veljed ja toonitud tagaluugi ning tagumiste külgakende klaasid.

Progressive Line paneb veelgi suurema rõhu elegantsile ja luksuslikule varustusele, näiteks kasutatakse näidikupaneeli kohal kontrastsete õmblustega NEOTEX viimistlust. Kvaliteeditunnetust lisavad kontrastsete õmblustega musta värvi ARTICO kunstnahast polster ja matthõbedased detailid keskkonsoolis ning ustel. Liugustel on elektriaknad. Välisdisaini annavad oma panuse kroomliist tagaluugil, 16‑tollised 10 kodaraga valuveljed ja LED High Performance esituled.

Intuitiivne MBUX ekraan ja kasutuskontseptsioon ning Mercedes me digitaalteenused

T-klassi standardvarustusse kuulub MBUX (Mercedes‑Benz User Experience) multimeediasüsteem, mille eeliste hulka kuuluvad iseõppiv tarkvara, kõrglahutusega ekraan, nutitelefoni integreerimine Apple Car Play ja Android Auto abil, Bluetooth käed-vabad süsteem ja digitaalraadio (DAB ja DAB+). Samavõrd teedrajavad on ka 7-tollise ekraaniga intuitiivne kasutuskontseptsioon, Touch Control nupud roolil ja – koos valikvarustusse kuuluva navigatsioonipaketiga – „Hey Mercedes" hääljuhtimine, mis mõistab ka kõnekeelt. Tänu sellele ei pea kasutajad enam kasutama kindlaid väljendeid.

T‑klass on valmis kasutama paljusid Mercedes me connect digitaalteenuseid. Nende hulka kuuluvad kaugteenused nagu auto seisundipäring ja uste avamine ning sulgemine ise eemal olles. Need teenused võimaldavad kasutajal mugavalt kontrollida oma sõiduki kõige olulisemaid andmeid olles kas autost eemal ja ka sõites.

Kõrgel tasemel ohutusvarustus: paljud juhiabisüsteemid ning seitse turvapatja standardvarustuses

Uus T-klass pakub ka rohket ohutusvarustust. Lisaks rehvirõhuhoiatusele ja Mercedes-Benzi hädaabikõnede süsteemile kuuluvad standardvarustusse paljud juhiabisüsteemid. Nende hulka kuuluvad nõlvalt startimise abi Hill Start Assist, külgtuuleassistent Crosswind Assist, tähelepanuassistent, väsimuse tuvastamine, ristiliiklusefunktsiooniga pidurdusassistent Active Brake Assist, rajahoidik Active Lane Keeping Assist, pimenurgaassistent Blind Spot Assist ja kiiruspiiranguassistent Speed Limit Assist. Juhiabisüsteemide pakett Driving Assistance Package on saadaval valikvarustusena ja lisab varustusse adaptiivse kiirushoidiku Active Distance Assist DISTRONIC (mis on saadaval ka eraldi lisana) ja roolimisabi Active Steering Assist2. Parkimiskohale sõitmise ja lahkumise teevad mugavamaks ja ohutumaks Active Parking Assist koos PARKTRONICU ja tagurduskaameraga. Koos valikvarustusse kuuluva veokonksuga on T‑klassil olemas ka haagise stabiliseerimissüsteem Trailer Stability Assist. Kõrgel tasemel aktiivturvalisusesse annavad oma panuse valikvarustuse LED High Performance esituled (standardvarustus Progressive Line’iga), mis lisavad ohutust pimedal ajal tänu oma laiale valgusvihule ja päevavalgusele sarnanevale valgusele. Ühtlasi vajavad need esituled vähem energiat.

T-klass vastab Mercedes‑Benzi kõrgeimatele standarditele ka passiivse turvalisuse osas. Standardvarustuses kaitseb sõitjaid seitse turvapatja. Tõsise külgkokkupõrke korral rakendub juhi ja kaassõitja vahel keskturvapadi, mis vähendab riski, et sõitjad avariis omavahel kokku puutuvad.

Ohutuse osas on hoolikalt läbi mõeldud isegi kõige väiksemad detailid: nii tagarea välimistel istmetel kui ka kaassõitja istmel on ISOFIX ja TopTether kinnitused iSize lapseistmete jaoks. Ühtlasi on olemas automaatne lapseistme tuvastus, tagamaks, et kaassõitja turvapadi deaktiveeritaks, kui väike kaaspiloot autos on. Istmega integreeritud spetsiaalne matt tuvastab raskuse jaotumise ja teeb kindlaks, kas sinna on paigaldatud lapseiste. Transponderiga varustatud spetsiaalsed lapseistmed pole seega vajalikud. Neljanda lapse jaoks saab keskmisele kohale paigaldada istmekõrgenduse. Väikeste sõitjate lisakaitsena on liuguksed ja lisavarustuses olevad elektrilised aknad varustatud turvalukustusega.

Modernsed, rohke pöördemomendiga ja ökonoomsed mootorid

Turule tulles on T-klass saadaval ühe bensiini- ja ühe diiselmootoriga, mõlemat pakutakse kahes võimsuses. Neid neljasilindrilisi mootoreid iseloomustab korralik veojõud juba madalatel pööretel ning optimeeritud kütusekulu. Veelgi parema kiirenduse nimel, näiteks möödasõidul, on 85 kW võimsusega diisel varustatud lisavõimsuse ja -pöördemomendi funktsiooniga. Lühiajaliselt on juhi käsutuses kuni 89 kW ja 295 Nm. Kõikidel versioonidel on ECO start/stop funktsioon. Lisaks kuuekäigulisele käsikastile saab mõlemat diislit ja võimsamat bensiinimootorit tellida seitsmekäigulise topeltsiduriga käigukastiga (DCT).

Mootorivalik

Mudel   T 160 d T 180 d T 160 T 180
Silindreid Silindrite arv / paigutus 4/reas 4/reas 4/reas 4/reas
Töömaht cm3 1461 1461 1332 1332
Võimsus kW/hj 70/95 85/116 75/102 96/131
pööretel p/min 3750 3750 4500 5000
Maksimaalne pöördemoment Nm 260 270 200 240
pööretel rpm 1750 1750 1500 1600
Keskmine kütusekulu, WLTP3 l/100 km 5,3 – 5,9 5,5 – 5,9 6,7 – 7,2 6,6 – 7,3
Keskmine CO2 heide, WLTP4 g/km 138 – 154 144 -154 153 - 162 150 - 165
Kiirendus
0-100 km/h
s 15,1-15,3 13,2-13,6 14,7 11,6-12,85
Tippkiirus km/h 164-165 175-177 168 183-184

Fookus jätkusuutlikkusel: uus täiselektriline väikekaubik

Jätkusuutlikkus on Mercedes-Benzi äristrateegia kindel osa ja selle võtmeelement heitmevaba liikuvus. Osana „Ambition 2039" kavast on ettevõtte eesmärk pakkuda 2039. aastaks CO2-neutraalset sõidukiparki ja tagada, et sellel poleks olulist negatiivset mõju linnaõhu kvaliteedile. Juba selle aasta lõpus plaanib Mercedes‑Benz pakkuda elektriautot igas segmendis, kus sõidukeid müüakse. Alates 2025. aastast on kõik uued sõidukiplatvormid elektrilised. Seega on klientidel igale mudelile olemas elektriline alternatiiv.

Jätkusuutlikkus on autode arenduse peamine eesmärk. Ka T‑klassi platvormi arendamisel peeti silmas paindlikkust jõuallikate valikul ja see võimaldab kasutada nii sisepõlemismootoreid kui ka akuga elektrimootorit. Käies eVito, eSprinteri, EQV ja hiljem saabuva eCitani jälgedes, täiendab EQT5 (mida praegu arendatakse) elektrikaubikute valikut ning võimaldab Mercedes‑Benzil pakkuda nii era- kui ka äriklientidele elektrilist alternatiivi igas kaubikuklassis – alates väikesest kuni päris suure kaubiku või mahtuniversaalini.

 

EQT5 ühendab T-klassi multifunktsionaalsuse ja esinduslikkuse kohapealse heitmevaba mobiilsusega – ja on seda tehes oma unikaalse karakteriga. Sellest räägib ka eelmisel aastal avalikustatud Concept EQT, mille isikupärane välisilme koos Black Panel esipaneeliga annab vihje ka tulevase seeriamudeli disaini kohta.

Meediakontaktid:
Silke Kögler, telefon: +49 (0) 176 3094 4302, silke.koegler@mercedes-benz.com
Stefanie Bloß, telefon: +49 (0) 176 3095 6402, stefanie.bloss@mercedes-benz.com
Ingeborg Schulenburg-Gärtner, telefon: +49 (0) 160 8670 044, ingeborg.gaertner@mercedes-benz.com

    

[1] Katusereelinguteta [2] Mercedes me connect teenuste kasutamiseks peate looma Mercedes me ID ja nõustuma Mercedes me connecti kasutustingimustega. [2] Need funktsioonid lisanduvad varustusse hiljem. [3] "WLTP CO2 näitajad" vastavalt rakendusmäärusele (EU) 2017/1153, artikkel 2 nr 3. Kütusekulu on arvutatud selle põhjal. [4] "WLTP CO2 näitajad" vastavalt rakendusmäärusele (EU) 2017/1153, artikkel 2 nr 3. Kütusekulu on arvutatud selle põhjal. [5] Sõidukit arendatakse ning see pole veel müügil.