Uus Mercedes-Benz X-klass on septembrikuu lõpus tellimusteks valmis

Uus Mercedes-Benz X-klass on septembrikuu lõpus tellimusteks valmis

20.09.2017

Käesoleva aasta Frankfurdi autonäitusel esitles Mercedes-Benz laiemale publikule oma täiesti uut veokastiga pilgupüüdjat, stiilset pikap-mudelit, mille nimeks X-klass. Autotootja on masinasse pannud oma pikaajalise kogemuse disaini, mugavuse, sõidudünaamika ja turvalisuse poolelt ning  lisanud juurde pikapi jõulisuse, funktsionaalsuse, tugevuse ja maastikuvõimekuse.

Mercedes-Benzi pikap on saadaval kolmes mudeliversioonis: karmilt jõuline PURE-baasmudel, täiustatud mugavusega PROGRESSIVE-mudel ning tipptasemel POWER-versioon, mis mõeldud eelkõige elustiilimasinaks. X-klass üllatab oma mitmekesiste disaini- ja varustusvariantidega ning erinevate sõidustiili-lahendustega. Auto pakub oma segmendis kõige laiemat materjali- ning värvivalikut - saadaval on 9 atraktiivset värvi ning valik eksklusiivseid 17, 18 või 19-tolliseid velgi. Lisaks kolmele põhidisaini- ja varustusversioonile pakutakse X-klassile lisaks rohkelt aksessuaare ja lisavarustust, mis võimaldavad sõiduki veelgi isikupärasemaks muuta.

End sõiduautode puhul juba tõestanud kaasaegsed süsteemid on kasutusel ka uuel X-klassil: näiteks multifunktsionaalne puutepadi keskkonsoolil ning täielikult integreeritud COMAND-online multimeediasüsteem koos kõvaketta navigatsiooni, LINGUATRONIC hääljuhtimise ning nutitelefonile toetuva internetiühendusega. COMAND Online 8,4-tolline ekraan on oma segmendis kõige suurem ning tagab resolutsiooni 960*540 pikslit ja IPS kõrgkontrastse tehnoloogia abil parima kvaliteedi 360-kraadi kaamerapildile ning navigatsioonikaartidele. Turvalisuselt on X-klass samuti silmapaistev ning kindlust lisavad muuhulgas järgmised süsteemid: Active Brake Assist, Lane Keeping Assist, Traffic Sign Assist, Trailer Stability Assist, rehvirõhu jälgimine, avariikõnesüsteem, püsikiirusehoidja ning tänu LED-tehnoloogiale on X-klassil oma segmendi kirkaimad esituled.

Oma progressiivse, kuid brändile omase välimusega mängib X-klass elegantselt stiili ja jõulisuse piirimail. Jõuliselt kerkiv kapotiosa, bränditäht keskselt uhkeldamas kaheribilisel radiaatorivõrel ning võimsad esituled. Olenevalt mudeliversioonist on erinevad ka kere disainielemendid – näiteks põrkeraud baasversioonil on värvitud mustaks, PURE-versioonil kerevärvi ning PROGRESSIVE-mudelil  kroomdisainiga. Aga kui soovite luuki avada lausa 180 kraadi, võite tagumise põrkeraua üldse ära jätta.

Esmalt tuleb X-klass turule kahe võimsa ning säästliku 4-silindrilise diiselmootoriga: X 220 d paneb välja 120 kW/163 hj ning bi-turbo mootoriga X 250 d 140 kW/190 hj. Mõlemad diiselmootorid on eriti vaiksed, madala vibratsioonitasemega ning madala kütusekuluga. Saadaval on 6-käiguline manuaalkäigukast ning 7-käiguline automaatkäigukast. 2018. aastal lisandub mootorivalikusse ka V6 diiselmootor, mis mõeldud eelkõige off-road võimekuse tõstmiseks. 122 kW/ 165 hj bensiinimootor on saadaval valitud riikides. Pikap segmendis haruldase võimalusena pakub X-klass võimalust valida ka erinevaid sõiduprogramme – mugavalt rahulikust kuni jõuliselt sportlikuni.

X-klassi kandevõime on  1,1 t ning veojõud ulatub 3,5 tonnini, liigutades seega kasvõi kolme hobusega treilerit või 8-meetrilist jahti. Sõiduki pikkus on 5340, laius 1920 ning kõrgus 1819 mm, kastiosa mõõdud  vastavalt 1587 x 1560 x 474 mm; teljevahe 3150 mm ning kliirens 202 mm. Kastiosa on disainitud lähtuvalt EURO-aluse mõõtudest ning võimaldab selle paigutada sirgelt rattakoobaste vahele. X-klass on ainuke mid-size pikap, millel on kaubaruumi valgustus juba standardvarustuses, nagu ka 12-voldine voolupistik.

Mudel jõuab Euroopa turule käesoleva aasta novembrikuus, hinnad algavad ca 35 700 eurost ning X-klassi tellimusi on Silberauto Eesti esindustes võimalik vormistada alates septembrikuu lõpust.