Veel rohkem luksust erakasutusse ja esinduslikkust äritegevuseks

Veel rohkem luksust erakasutusse ja esinduslikkust äritegevuseks

16.08.2023
  • Mercedes-Benzi keskmises mõõdus kaubikud järgivad uue fookusega äristrateegiat
  • Veelgi luksuslikumad uued EQV, V-klass ja V-klass Marco Polo ning esinduslikumad eVito ja Vito
  • Atraktiivsust lisavad uus disain, täiendav mugavusvarustus ja juhiabisüsteemid ning parem funktsionaalsus

Mercedes-Benz Vans muudab oma keskmise suurusega era- ja ärikaubikud veelgi atraktiivsemaks – uue välis- ja sisedisaini, samuti lisandunud mugavuse, ohutuse ja funktsionaalsusega, viimast eriti tänu intelligentsele digitaalsele ühenduvusele. Uued EQV, V-klass ja V-klassi Marco Polo ning samuti eVito ja Vito kannavad olulist rolli hiljuti esitletud uue fookusega äristrateegia elluviimisel. Eesmärk on pakkuda kõige ihaldusväärsemaid kaubikuid ja teenuseid ning kindlustada juhtpositsioon elektrilise mobiilsuse ja digitaalsuse vallas.

Et era- ja äriklientide eripalgelistele soovidele ja vajadustele täpselt vastata, kasutab Mercedes Benz Vans üha enam diferentseeritud strateegilist lähenemist. Erakaubikute segmendis – kuhu kuuluvad EQV, V-klass ja V-klass Marco Polo – kehtib luksusele suunatud strateegia nagu ka kõikide Mercedes-Benzi sõiduautode puhul. Samal ajal järgitakse oma ärikaubikute, näiteks eVito ja Vito puhul premium-strateegiat.

See strateegiline muutus plaanitakse täielikult ellu viia alates 2026. aastast, kui kasutusele tuleb Van Electric Architecture – lühendatult VAN.EA – moodulplatvorm. Uued keskmise suurusega kaubikud tähistavad selles suunas liikumisel olulist vaheetappi. 2030. aastaks peaks nii era- kui ka ärikaubikute portfellis moodustama üle 50 protsendi elektrikaubikud. Mercedes-Benz Vans pakub oma igast mudelist elektriversiooni juba praegu. Tänaseks on müüdud üle 40 000 aku-elektrikaubiku. Enimmüüdud elektriline mudel on eVito.

Sihipärane tugevuste arendamine, et tagada kasumlik kasv

Mercedes-Benzi valikus pole peaaegu ükski teine mudeliseeria nii eristuv ja varieeruva kliendibaasiga kui keskmise suurusega kaubikute oma. Ühel pool on mahtuniversaalid EQV ja V-klass, mille kliendid on perekondadest kuni eriti aktiivse eluviisiga inimeste, VIP-de ja ärimeesteni. Lisaks Euroopale on need autod väga populaarsed Aasia turul. Pakutakse atraktiivseid varustuspakette: EQV-l AVANTGARDE, V-klassil aga neli paketti: baasmudel, STYLE ja AVANTGARDE ning luksuslik EXCLUSIVE. Valikusse kuuluvad ka disainipaketid, nagu AMG Line ja Night pakett (V-klassil) ja EQV välis- ja interjööri disainipakett (EQV-l).

Samas kuuluvad keskmises mõõdus kaubikute hulka ka Vito ja eVito, mõlemad Toureri, kaubiku ja Mixtona. Need kaubikud on suunatud ärikasutusse – kliendid on alates spetsialistidest kuni suurte autoparkideni. Vito mudeleid saab kohandada vastavalt vajadusele BASE, PRO ja SELECT varustuspakettidega. Lisaks kuulub keskmise suurusega kaubikute hulka V klass Marco Polo matkaauto. Kõik nimetatud mudelid on alati ühendanud suurepärase funktsionaalsuse, mugavuse ning kvaliteetse ja eristuva disaini, pakkudes palju ruumi äri- ja perekasutusse või järgmiseks reisiseikluseks. Kõik neid tugevusi on nüüd veelgi edasi arendatud.

Uus, veelgi isikupärasem välisdisain

Mercedese embleemi kandvate keskmõõdus kaubikute üks tähelepanuväärsemaid uuendusi puudutab disaini. EQV, V-klass ja V-klass Marco Polo, samuti eVito ja Vito on oma klassi autode seas nüüd veel isikupärasemad ja erilisemad. Uut esiosa iseloomustab eri vorme kasutav efektne radiaatorivõre ja jõulisem kaitseraud. Tänu sellele on Vito ja eVito senisest modernsema ja dünaamilisema ilmega. Sõltuvalt varustusest ümbritseb EQV, V-klassi ja V-klass Marco Polo esivõret LED-valgusriba. Tippmudeli V-klass EXCLUSIVE kapotil seisab esmakordselt staatust rõhutav Mercedese täheembleem. Kõikidele mudelitele lisavad stiilsust adaptiivsed MULTIBEAM LED esituled – sõltuvalt varustuspaketist kas baas- või lisavarustusena. Tagaosa muudavad koheselt äratuntavaks uue disaini ja tumedama valgusega LED-tuled. Lisaks on EQV-l, V-klassil ja V-klass Marco Polo tagaluugil Mercedes-Benzi kirjaga uus kroomitud ehisliist. Välimusele annavad lõpliku lihvi 17-, 18- või 19-tollisesed aerodünaamiliselt optimeeritud uued kergmetallveljed ning viis uut värvitooni.

Uue disainiga juhikoht ja lisandunud mugavusvarustus

Värskendatud välisdisaini täiendab uue disainiga sõitjateruum. Siin on peamiseks märksõnaks digitaliseerimine. Mercedes-Benzi keskmõõdus kaubikutes on näiteks uus puuteekraan, stiilsed ventilatsiooniavad ja rooliratas, mis suudab tuvastada, kui juhi käed rooli ei puutu. Esmakordselt on EQV-l, V-klassil ja V-klass Marco Polol kaks 12,3-tollist laiekraani. Moodne kõrgtehnoloogiline disain viib uute mahtuniversaalide ja nende matkaversioonide stiili ja tunnetusliku kvaliteedi senisest veel kõrgemale tasemele. Vito ja eVito on varustatud intuitiivselt kasutatava 10,25-tollise keskekraani ja uue 5,5-tollise värvilise näidikuplokiga – mis vastavad äriklientide vajadustele.

MBUX multimeediasüsteem: intelligentne, interaktiivne ja personaalne

Uute Mercedes-Benzi kaubikute standardvarustuses on praeguse põlvkonna MBUX (Mercedes-Benz User Experience) multimeediasüsteem –Vitol ja eVitol esmakordselt. Seega pakuvad uued kaubikud esmaklassilist digitaalset ja interaktiivset kasutuskogemust. Uue MBUX-iga naudivad V-klass Marco Polo, V-klassi ja EQV juhid paljusid lisafunktsioonide, nagu muusika voogesitus, ENERGIZING mugavuskontroll ja liitreaalsusega navigeerimine.

EQV-le ja tulevikus ka uuele eVitole on saadaval Mercedes me Charge1 digiteenus. See annab ligipääsu ühele suuremale avalikule laadimisvõrgule Euroopas, mis hõlmab enam kui 500 000 laadimispunkti ja ka IONITY kiirlaadimisvõrku.

Elektrilise intelligentsusega navigeerimine: EQV ja eVito planeerivad ise teekonda

Lisaks EQV-le integreeritakse tänu MBUX-ile intelligentset navigeerimist, aktiivset sõiduulatuse haldamist ja pilvepõhiseid teenuseid ja rakendusi pakkuva elektromobiilsuse ökosüsteemiga esmakordselt ka eVito. See tagab pingevaba sõidu, selge sõiduhalduse ja maksimaalse planeerimiskindluse. Spetsiaalset elektriauto ekraanikuva ja seadistusi saab juhtida kõrglahutusega MBUX keskekraaniga. Näiteks saab eelseadistada konditsioneeri ja laadimist ning juhtida navigatsiooni elektrilise intelligentsuse ja Mercedes me Charge funktsioonidega.

Juhiabisüsteemid: veel paremaks toeks kõikides olukordades

Uute kaubikute atraktiivsusse annavad olulise panuse täiustatud funktsionaalsusega ohutus- ja juhiabisüsteemid2. Näiteks hõlmab Active Brake Assist piduriassistent ka ristmikufunktsiooni, suutes hoiatada risti liikuvate või vastutulevate sõidukite ning ohtlike möödasõitude eest. Süsteem suudab ka hädapidurdada ja olla abiks pööramisel. Standardvarustus on rikkalik:

  • V-klass, EQV ja V-klass Marco Polo: tähelepanuassistent ATTENTION ASSIST, vihmaanduriga Headlamp Assist kaugtuleautomaatika, adaptiivne kiirushoidik Active Distance Assist DISTRONIC, ristiliikluse funktsiooniga piduriassistent Active Brake Assist, pimenurgaassistent Blind Spot Assist, rajahoidik Active Lane Keeping Assist, kiiruspiirangute järgimine Intelligent Speed Assist ja parkimispakett.
  • Vito ja eVito: tähelepanuassistent ATTENTION ASSIST, vihmaanduriga Headlamp Assist kaugtuleautomaatika, kiirushoidik, ristiliikluse funktsiooniga piduriassistent Active Brake Assist, pimenurgaassistent Blind Spot Assist, rajahoidik Active Lane Keeping Assist, kiiruspiirangute järgimine Intelligent Speed Assist ja tagurduskaamera.

Esmakordselt on saadaval adaptiivsed MULTIBEAM LED-esituled koos Highbeam Assist PLUS-iga. 84 eraldi juhitavat LED-elementi mõlemas esitules võimaldavad valguse erakordselt kiiret ja täpset kohandamist vastavalt liiklusolukorrale.

Oluliselt parem varustus ja loogilisema ülesehitusega varustuspaketid

Mercedes-Benz Vans on põhjalikult täiendanud oma kaubikute standardvarustust ja kohandanud varustuspakettide ülesehituse loogikat, et vastata veelgi täpsemalt klientide soovidele. Funktsionaalne varustus, mida sageli koos ostetakse, on nüüd komplekteeritud pakettidesse. See muudab varustuse valimise oluliselt kiiremaks ja lihtsamaks.

    

1 Mercedes me connect teenuse Mercedes me Charge kasutamiseks on vajalik eraldi laadimisleping valitud kolmanda osapoole teenusepakkujaga. 2 Mercedes-Benzi ohutus- ja juhiabisüsteemid on ainult abistamiseks ega vabasta juhti vastutusest.