Uus ja dünaamilisem Mercedes-Benz Vito

Uus ja dünaamilisem Mercedes-Benz Vito ja uus eVito Tourer

Vito põhjalikult uuendatud versioon on senisest veelgi atraktiivsem.

09.10.2020

End tõestanud müügimeeste, kaubandusettevõtete ja teenusepakkujate partner: Mercedes-Benz Vito edu taga on trumbid nagu mitmekülgsus, paindlikkus ning tasakaalus hinna ja omaduste suhe. Vito põhjalikult uuendatud versioon on senisest veelgi atraktiivsem. Mudelivärskenduse olulisemad uudised on kohapealsete heitmeteta sõitev momendirikka elektrimootori ja kuni 421-kilomeetrise sõiduulatusega1, 2 eVito Tourer (keskmine elektrikulu: 26,2 kWh/100 km; keskmine CO2 heide: 0 g/km)3 ning efektiivne ja võimas uus neljasilindriline diiselmootor OM 654 mootoriperekonnast. Lisaks pakub värskendatud Vito uut info-, meelelahutus- ja ohutusvarustust ning täiustatud disaini. Uut Mercedes-Benz Vitot saab tellida baashinnaga alates 21 000 eurot (lisandub käibemaks). Uue eVito Toureri tellimusi hakatakse vastu võtma lähiajal.

Vito 2020. aasta mudelivärskenduse olulisemad uuendused:

·         150 kW mootori ja 421-kilomeetrise sõiduulatusega2, 3 eVito Tourer

·         Uus OM 654 mootoripõlvkond, sh 176 kW võimsusega diisel

·         AIRMATIC õhkvedrustus

·         Paranenud ohutus tänu adaptiivsele kiirushoidikule DISTRONIC ja Active Brake Assist piduriassistendile

·         Tõhusam tagurduskaamera

·         Digitaalne tahavaatepeegel

·         Täiustatud info-meelelahutusvarustus

·         Parema viimistlusega sõitjateruum, uued istmepolstrid

·         Uue disainiga esivõre

 

1. Suur mootorivalik – senisest veel võimsam ja efektiivsem

Mudelivärskendusega lisandus kõikide tagaveoliste Mercedes-Benz Vitode mootorivalikusse kaheliitrine neljasilindriline diiselmootor OM 654. See mootor on tuttav Mercedes-Benz sõiduautode valikust ning Vito jaoks on selle heitmeid ja efektiivsust optimeeritud. Varem oli see uus mootoripõlvkond saadaval ainult Vito Toureril. Tarbesõiduki ostjad saavad valida järgneva nelja võimsuse vahel, mis on Vito kaubiku näitel järgmised:

· Vito 114 CDI, 100 kW (136 hj) ja 330 Nm

(keskmine kütusekulu 5,8-6,6 l/100 km, keskmine CO2 heide 154-173 g/km)4

· Vito 116 CDI, 120 kW (163 hj) ja 380 Nm

(keskmine kütusekulu 5,8-6,4 l/100 km, keskmine CO2 heide 156-169 g/km)4

· Vito 119 CDI, 140 kW (190 hj) ja 440 Nm

(keskmine kütusekulu 5,8-6,4 l/100 km, keskmine CO2 heide 154-169 g/km)4

Lisaks on sõiduautona registreeritud Vito Tourer ja Vito Mixto saadaval oma klassi tippmootoriga: Vito 124 CDI võimsus on 176 kW (239 hj) ja pöördemoment 500 Nm (keskmine kütusekulu 6,3-6,4 l/100 km, keskmine CO2 heide 166-168 g/km)4. Lisaks pakub Vito 124 CDI mootor kiirendusfaasis lisaks veel 30 pöördemomenti – lisaks nimetatud 500-le Nm-le. Vito 124 CDI kiirendab 0 - 100 km/h 7,9 sekundiga, tippkiirus on 210 km/h.

OM 654 on veelgi efektiivsem ja keskkonnasõbralikum kui OM 651, samuti vaiksem ja väiksema vibratsiooniga. Auto on seest meeldivalt vaikne ja häirivaid vibratsioone on vähendatud.

Maksimaalne mugavus ja silmapaistev efektiivsus: 9G-TRONIC automaatkäigukast

Nüüdsest alates on kõikidele tagaveolistele Vitodele saadaval 9G-TRONIC automaatkäigukast. Eriti mugav ja efektiivne hüdrotrafoga automaatkäigukast asendab senise 7G-TRONIC käigukasti, mida pakuti ainult Vito Tourerile. Juhid saavad käigukasti tööd muuta vastavalt oma eelistusele, valides DYNAMIC SELECT-i abil "Comfort" ja "Sport" sõidurežiimide vahel. Alternatiivina saab kasutada manuaalset režiimi "M" ning DIRECT SELECT roolilabadega ise käiku vahetada.

Unikaalselt lai veoskeemide valik

Standardvarustuses on Mercedes-Benz Vito uue OM 654 mootoriperekonna jõuallikad kombineeritud tagaveoga, lisana saab tellida pideva nelikveo. See tagab pingevaba sõidu väga erinevates teeoludes. Auto kõrgus jääb ka nelikveo puhul alla kahe meetri piiri. Tänu sellele ei kaota Vito grammigi oma igapäevasest praktilisusest ja mahub probleemitult tavagaraaži, parkimismajja, maa-alusesse parklasse ning autopesulasse.

Lisaks on esiveoline Vito saadaval OM 622 mootoriperekonnast pärineva baasdiisliga: kompaktne neljasilindriline 1,7-liitrine mootor on põikiasetusega, arendab 75 kW (Vito 110 CDI, keskmine kütusekulu 6,4-6,5 l/100 km, keskmine CO2 heide 169-172 g/km)4 ja 100 kW (Vito 114 CDI, keskmine kütusekulu 6,4-6,5 l/100 km, keskmine CO2 heide 168-172 g/km)4 ning seda kombineeritakse kuuekäigulise manuaalkäigukastiga.

Edu tänu mitmekülgsusele

Vito on äärmiselt mitmekülgne ka muudel aladel. Näiteks on see ainus mudel oma klassis, mis on saadaval kolme kerepikkuse, kahe teljevahe ja kolme veoskeemiga. Ühtlasi on see kuni 1369-kilose kandevõimega oma klassi veomeister. Lai versioonide valik muudab uue Vito suurepäraseks partneriks paljudel töödel: kaubikuna täidab see usaldusväärselt kõik nõudmised erinevate kaupade ja esemete veol. Peaaegu sama tavaline on, et Vitot kasutatakse liikuva varuosalao ja hooldussõidukina. Mercedes-Benz Vito Tourer veab aga peamiselt inimesi ja kaupa või mõlemat korraga – sageli ka tehastes. Vito Mixto täidab vahemiku kaubiku ja Toureri vahel: see sobib eriti hästi müügimeeskondadele. Viimase, kuid mitte väheolulisena saavad kliendid valida erinevaid varustusepakette. Näiteks Vito Tourer on saadaval Line BASE, PRO ja SELECT varustuses.

Sportlikult konkreetne või mugav: AIRMATIC võimaldab mõlemat

Vito laiendab valikuvõimalusi veelgi uue õhkvedrustusega AIRMATIC. Sest ükskõik, kas sõidetakse konarlikul külateel või täiesti siledal kiirteel: õhkvedrustus kohandub automaatselt sealsete sõiduoludega. AIRMATIC on Vitole, eVito Tourerile, V-klassile ja EQV-le (keskmine elektrikulu: 26,3-26,4 kWh/100 km; keskmine CO2 heide: 0 g/km)1 esmakordselt saadaval alates 2020. aasta novembrist. Tänu kõrgemale kliirensile säilib sõidumugavus ka raskel pinnasel. Iga ratta amortiseerimist kohandatakse automaatselt – et sõit oleks optimaalne igas olukorras ja kõikides teeoludes. Seda tehakse kiirelt ja täpselt kahe erineva klapi abil, mis kontrollivad amortisaatorite tööd eri  faasides. Sel moel tagab AIRMATIC maksimaalse sõidumugavuse igas situatsioonis.

Mugavusele orienteeritud standardseade muutub kiiruse kasvades konkreetsemaks ja stabiilsemaks. Tasakaalustatud juhitavuse tagavad eraldi klappidega juhitavad amortisaatorite tööfaasid. Ühendades sel moel mugavuse ja ohutuse, võtab Mercedes-Benz Vans keskmises mõõdus kaubikute klassis taas teerajaja rolli.

Juht saab keskkonsoolis asuva intuitiivselt kasutatava DYNAMIC SELECT nupuga kiirelt ja lihtsalt valida kolme sõidurežiimi vahel. „Lift“ režiim tõstab sisepõlemismootoriga Vitot kuni 35 millimeetri võrra, seda, kuni sõidukiirus ei ületa 30 km/h. Suuremal kiirusel laskub auto taas standardkõrgusele. „Comfort“ režiimis on auto tavakõrgusel. Kui sõidukiirus jõuab 110 km/h-s, väheneb kliirens kütuse kokkuhoiu eesmärgil automaatselt 10 millimeetri võrra. „Sport“ režiimis on auto 10 mm võrra madalam sõidukiirusest hoolimata. Täisautomaatne pneumaatiline loodimine toimub sõidurežiimist ja koormast sõltumata. See parandab oluliselt sõidustabiilsust, seda ka haagiseveol.

AIRMATIC on saadaval kõikidele sõiduautona registreeritud uutele Vitodele, millel on OM 654 mootor.

 

2. Uus elektriline eVito Tourer: kohapealsete heitmeteta reisijateveo spetsialist

Autotööstuse revolutsioon väljendub linnaliikluses aina selgemalt. Elektrilisel mahtuniversaalil on tulevikus „viimase kilomeetri“ sõitudes oma loogiline roll. Nüüd avalikustatud uue eVito Toureri suutlikkus ja sõiduulatus panevad paika uued standardid ja täidavad kõik ootused: olgu siis kas hotelli transfeerbussi, takso või sõidujagamisteenuse pakkujana.

"Igapäevase kasutusmugavuse ja praktilisuse poolest on uus Mercedes-Benz eVito Tourer oma segmendi liider. Tänu kiirlaadimisele ja 421-kilomeetrisele sõiduulatusele2, 3 on see paindlik ning kõrge tarbimisväärtusega. eVito Toureriga väljendame me oma nägemust heitmevabast tarbesõidukist," selgitab Benjamin Kaehler, Mercedes-Benz AG eDrive@VAN-si tegevjuht.

Uus Mercedes-Benz eVito Tourer ning sisepõlemismootori Vito erinevad paljudes aspektides. eVito Toureri dünaamilise esiosa all peitub elektriajam, mis suunab ratastele kuni 150 kW. Elektrimootor, fikseeritud suhtega ülekanne, jahutussüsteem ja jõuelektroonika moodustavad kompaktse terviku. Energia salvestatakse liitium-ioonakusse, mis asub auto põhja all, paigutatuna madalale ja keskele. Sellel on positiivne mõju eVito Toureri juhitavusele. Standardmudeli tippkiirus 140 km/h ja lisana tellitav 160 km/h tagavad piisava kiiruse ka maanteel.

Kiirlaadimine – palju võimalusi

Mercedes-Benz eVito Toureri varustusse kuulub vesijahutusega vahelduvvoolulaadija (OBL), mille võimsus on 11 kW. See võimaldab vahelduvvooluga (AC) laadimist nii kodus kui ka avalikus laadimisjaamas, laadimine toimub CCS pistiku kaudu, mis asub esimese kaitseraua vasakul küljel. See võimaldab ka alalisvooluga (DC) laadimist. Kuna maksimaalne laadimisvõimsus on 110 kW, võtab eVito Toureri aku laadimine 10 – 80 % kiirlaadijaga aega u 45 minutit. Aku kasutatav mahutavus on 90 kWh, mis annab sõiduulatuseks ca 421 kilomeetrit2, 3.

Tänu intelligentsele kasutuskontseptsioonile laeb Mercedes-Benz eVito Tourer akut ka sõites. Nii veeremis- kui ka pidurdusrežiimis muudetakse mehaaniline pöörlemine elektrienergiaks ja seda kasutatakse kõrgepingeaku laadimiseks (rekuperatsioon). Juht saab seda protsessi olulisel määral mõjutada, reguleerides laadimist rooliratta taga asuvate labadega. Eriti efektiivse ja mugava sõidu tagab eVito Toureri uus funktsioon – rekuperatsioonirežiim DAUTO.

Sama praktiline kui sisepõlemismootoriga

Aku paigutamine põhja alla tähendab, et eVito Tourer pakub piiranguteta ruumikust. Tulemusena vastab eVito Toureri funktsionaalsus ja paindlikkus reisijateveos kõige kõrgematele nõudmistele ning see suudab täita kõige laiemas skaalas ülesandeid. Kohapealsete heitmeteta sõitvat Vitot saab tellida kahe kerepikkusega: kas 5140 millimeetrit või ekstrapika versiooni puhul 5370 millimeetrit.

Laadimisinfrastruktuur: soovitused ja praktika

Lisaks analüüsile ja nõuannetele pakub Mercedes-Benz Vans ka seadmeid, millega elektriautot laadida: eraklientidele Mercedes-Benz Wallbox Home’i kompaktset ja kvaliteetset laadimisseadet, mis on saadaval meie varuosakeskuse kaudu. Selle peab paigaldama kompetentne elektrik – vastavalt kohalikele seadustele.

 

3. Lisaohutus ja juhiabiseadmed

Tänu varustusse lisandunud Active Brake Assist piduriassistendile, adaptiivsele kiirushoidikule DISTRONIC ja digitaalsele tahavaatepeeglile on uuel Vitol senise 10 asemel 13 juhiabiseadet. Seega jätkab Vito traditsiooni ja viib oma klassi ohutustaset üha kõrgemale. Vito Panel Van oli esimene kaubik, mis sai standardvarustusse nii juhi kui ka kaassõitja turvapadja ja turvavööhoiatuse. Olulise tähisena muutis Vito oma segmendi ohutumaks ka viie aasta eest, kui sai standardvarustusse külgtuuleassistendi Crosswind Assist ja tähelepanuassistendi ATTENTION ASSIST.

Digitaalne sisepeegel: selge pilt kõikides oludes

Selles segmendis on märkimisväärne uuendus sõitjateruumi digitaalne tahavaatepeegel, mis on saadaval alates 2021. aasta algusest. Tagumise akna juurde paigutatud HDR kaamera pilt edastatakse tahavaatepeegli ekraanile, mida saab kasutada samal moel nagu traditsioonilist peeglit – ka siis, kui paki/siseruum on kuni laeni täis laetud. Eelis: ülevaadet auto taga toimuvast ei häiri peatoed, reisijad ega muud takistused. Tagumise akna siseküljele paigaldatud kaamera vaateväli on kaks korda laiem kui traditsioonilisel peeglil, mida piiravad aknapostid.

Digitaalne tahavaatepeegel omab eelist ka siis, kui nähtavus on halb: kaamera edastab 1600 x 320-pikslilisele TFT LCD ekraanile kvaliteetse ja terava pildi ka parkimismajades ja vihmaga. Pilditöötlus tagab, et varjuliste ja pimedate ning rohkem valgustatud alade kujutis edastatakse tasakaalustatult. Pilti ei mõjuta isegi madalalt paistev päike.

Tuttava pimestamise vastase nupuga saab digitaalse peegli ümber lülitada traditsioonilisele analoogvaatele. Seda optilise peeglina kasutades saab vaadata, mis toimub sõitjateruumi tagaosas.

 

4. Ühendatud ja uue disainiga

Mudelivärskendusega laieneb ka info-meelelahutusseadmete valik. Kõikidel uutel Vitodel on digitaalne raadiovastuvõtt (DAB+), mis tagab kristallselge ja häirevaba vastuvõtu ning püsivalt hea helikvaliteedi ka väga pikal distantsil. Audio 10 helisüsteemil on Bluetooth® liides, mis pakub käed vabad funktsionaalsust ja muusika voogedastuse võimalust. Nutitelefoni saab laadida USB liidesega. Uued Audio 30 ja Audio 40 multimeediasüsteemid vastavad paljudele klientide soovidele. Neil on 7-tolline puuteekraan ja nutitelefoni integreerimiseks Apple CarPlay™ ja Android Auto™. Ka integreeritud navigatsioonisüsteemi saab juhtida Audio 40 ekraani abil ning nii Audio 30 ja Audio 40 puhul on lisafunktsiooniks 180° tagurduskaamera pildi kuvamine. Kuna tagurduskaamera signaal edastatakse digitaalselt, on pilt teravam kui kunagi varem.

Uus esivõre ja täiustatud sõitjateruum

Disainerid on Mercedes-Benz Vito isikupärast ja dünaamilist disaini veelgi täiustanud. Uue Vito tunneb ära näiteks muudetud esivõre järgi, mida täiendavad DISTRONICu ja Active Brake Assistiga kaasnev varustus ning värvitud kaitserauad. Mercedese embleem on paigutatud kolme musta värvi liistuga esivõre keskele. Kõikidele Vito versioonidele on saadaval ka kroomitud esivõre – sel juhul on kroomviimistlusega esivõre liistud.

Muudetud on ka Vito sõitjateruumi viimistlust. "Tunja" polstri asemel kasutatakse vastupidavat ja elegantset "Caluma" tekstiili. Mudelivärskendusega muudeti armatuurlaua mõlemas servas olevaid ventilatsiooniavasid, need on nüüd sportliku turbiinidisainiga. Lisavarustusse kuuluva kroompaketi puhul on armatuurlaua keskosa ümbriselement kõrgkvaliteediga klaverilakiviimistlusega. Sel puhul on kroomitud ka uute ventilatsiooniavade ümbrised.

Kiire abi liiklusõnnetuse ja rikke korral

Tänu auto üleandmisel aktiveeritavatele Mercedes-Benzi hädaabikõnesüsteemile ja Breakdown Management autoabifunktsioonile on Vito hädaolukordadega toimetulekuks optimaalselt varustatud. Hädaabikõnede süsteem kuulub standardvarustusse. Kokkupõrkeandurid registreerivad löögi ning kui juht koheselt tehtavale kontrollkõnele ei reageeri, teavitatakse automaatselt päästeteenistust. Alternatiivina saab abi kutsuda ka ise, vajutades SOS nuppu auto laes asuval juhtpaneeli. Süsteem teeb kõne läbi Mercedes-Benzi kõnekeskuse. Lisaks muule pääste- ja abitegevuse jaoks vajalikule infole antakse edasi ka õnnetuskoha täpsed koordinaadid.

Kui auto jääb teele, antakse juhile tehnilist nõu Accident and Breakdown Management funktsiooni abil. Ka selleks peab juht kasutama auto laes asuvat spetsiaalset nuppu. Seepeale luuakse ühendus klienditeeninduskeskusega (Customer Assistance Center - CAC) ning koos asjakohase tehnilise infoga edastatakse info auto täpse asukoha kohta. CAC teavitab lähimat Mercedes-Benz Service’i partnerit, kes saab kohapeale appi tulla või auto lähimasse Mercedes-Benzi teenindusse pukseerida. Nii väheneb seisuaeg ning auto saab kiiremini taas töösse võtta.

 

Meediakontaktid:

Ingeborg Schulenburg-Gärtner, +49 (0) 160 86 70 04 4, ingeborg.gaertner@mercedes-benz.com

Benjamin Oberkersch, +49 151 58 62 00 19, benjamin.oberkersch@mercedes-benz.com

    

Elektrikulu on kindlaks määratud vastavalt direktiivile 692/2008/EC. Elektrikulu sõltub sõiduki varustusest.

Elektrikulu ja sõiduulatus on kindlaks määratud vastavalt direktiivile 692/2008/EC. Energiakulu ja sõiduulatus kulu sõltuvad sõiduki varustusest.

Tegelik sõiduulatus sõltub kasutatavast sõidustiilist, tee- ja liiklusoludest, välistemperatuurist, kliimaseadme ja sõitjateruumi soojenduse kasutamisest ning see võib erineda.

Näitajad vastavalt määratud mõõtemeetodile. Tegu on NEDC CO2 näitajatega vastavalt Rakendusmäärusele (EU) 2017/1153, Artikkel 2 Lõige 1. Kütusekulu on arvutatud nende näitajate põhjal.